Çatalören Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Çatalören Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 264 kişi (TÜİK).
Çatalören Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çatalören Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çatalören Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 264 kişidir. 2013 yılında 197 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %34,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,9 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çatalören Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çatalören Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 264 kişidir. 2013 yılında 197 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %34,0 arttı.
Çatalören Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çatalören Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 264 | -23,5 |
| 2021 | 345 | -2,8 |
| 2020 | 355 | -27,1 |
| 2019 | 487 | 52,2 |
| 2018 | 320 | 17,2 |
| 2017 | 273 | -5,5 |
| 2016 | 289 | -0,7 |
| 2015 | 291 | 27,6 |
| 2014 | 228 | 15,7 |
| 2013 | 197 | - |
Çatalören Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çatalören Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çatalören Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 274, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %57,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 130 | 57,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 76 | 33,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 11 | 4,8 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 0,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,9 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 274, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %52,9 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,4 ile İsa Kaplan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 120 | 52,9 |
| İsa Kaplan | CHP | 53 | 23,4 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 27 | 11,9 |
| Bahadır Durum | ANAP | 13 | 5,7 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 10 | 4,4 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 1 | 0,4 |
| Zeliha Şener | HKP | 1 | 0,4 |
| Elmira Korkmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| - | Bağımsız | 1 | 0,4 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 274, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %46,8 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %30,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 108 | 46,8 |
| AK PARTİ | 71 | 30,7 |
| CHP | 37 | 16,0 |
| ANAP | 7 | 3,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,3 |
| SAADET | 3 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Çatalören Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çatalören Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 235, sandığa gidenlerin oranı %84,3. En çok oyu %72,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 140 | 72,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 45 | 23,4 |
| Sinan Oğan | 6 | 3,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 235, sandığa gidenlerin oranı %74,0. En çok oyu %75,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 129 | 75,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42 | 24,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 235, sandığa gidenlerin oranı %84,3. En çok oyu %37,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 69 | 37,5 |
| MHP | 57 | 31,0 |
| İYİ PARTİ | 24 | 13,0 |
| CHP | 22 | 12,0 |
| ANAP | 4 | 2,2 |
| BBP | 2 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| AB | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |