Şehriban Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Şehriban Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 239 kişi (TÜİK).
Şehriban Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şehriban Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şehriban Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 239 kişidir. 2013 yılında 227 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,6 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Şehriban Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şehriban Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 239 kişidir. 2013 yılında 227 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,3 arttı.
Şehriban Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Şehriban Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 239 | -14,6 |
| 2021 | 280 | -19,8 |
| 2020 | 349 | -19,8 |
| 2019 | 435 | -37,4 |
| 2018 | 695 | 262,0 |
| 2017 | 192 | -9,9 |
| 2016 | 213 | -14,1 |
| 2015 | 248 | -40,2 |
| 2014 | 415 | 82,8 |
| 2013 | 227 | - |
Şehriban Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şehriban Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şehriban Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 276, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %65,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 135 | 65,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 57 | 27,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 1,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 1,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 1,0 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 276, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %52,6 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,5 ile İsa Kaplan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 102 | 52,6 |
| İsa Kaplan | CHP | 63 | 32,5 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 16 | 8,2 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,6 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 3 | 1,6 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| Bayram Tuncer | BTP | 2 | 1,0 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 2 | 1,0 |
| Rasim Atan | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 276, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %55,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 112 | 55,5 |
| CHP | 54 | 26,7 |
| İYİ PARTİ | 15 | 7,4 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 4,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 5 | 2,5 |
| SAADET | 4 | 2,0 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| DP | 1 | 0,5 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Şehriban Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şehriban Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 195, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %88,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 139 | 88,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 9,6 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 195, sandığa gidenlerin oranı %74,4. En çok oyu %88,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 124 | 88,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 11,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 195, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %57,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 87 | 57,2 |
| MHP | 31 | 20,4 |
| CHP | 11 | 7,2 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 4,6 |
| İYİ PARTİ | 6 | 4,0 |
| BBP | 3 | 2,0 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
| HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |