Yeniyapanşeyhli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Yeniyapanşeyhli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 451 kişi (TÜİK).
Yeniyapanşeyhli Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yeniyapanşeyhli Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yeniyapanşeyhli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 451 kişidir. 2013 yılında 1.080 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %58,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,7 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yeniyapanşeyhli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yeniyapanşeyhli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 451 kişidir. 2013 yılında 1.080 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %58,2 azaldı.
Yeniyapanşeyhli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yeniyapanşeyhli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 451 | -15,7 |
| 2021 | 535 | -12,7 |
| 2020 | 613 | -23,8 |
| 2019 | 804 | 7,1 |
| 2018 | 751 | 51,1 |
| 2017 | 497 | 7,6 |
| 2016 | 462 | 11,1 |
| 2015 | 416 | -9,2 |
| 2014 | 458 | -57,6 |
| 2013 | 1.080 | - |
Yeniyapanşeyhli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yeniyapanşeyhli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yeniyapanşeyhli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 435, sandığa gidenlerin oranı %69,9. En çok oyu %53,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 156 | 53,6 |
| Mansur Yavaş | CHP | 120 | 41,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 1,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 1,0 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 435, sandığa gidenlerin oranı %69,9. En çok oyu %58,7 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,3 ile İsa Kaplan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 166 | 58,7 |
| İsa Kaplan | CHP | 83 | 29,3 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 11 | 3,9 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 10 | 3,5 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 4 | 1,4 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 4 | 1,4 |
| - | Bağımsız | 4 | 1,4 |
| Mert Demirhan | DP | 1 | 0,3 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 435, sandığa gidenlerin oranı %69,9. En çok oyu %61,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 172 | 61,2 |
| CHP | 78 | 27,8 |
| İYİ PARTİ | 14 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 2,5 |
| SAADET | 4 | 1,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,1 |
| YTP | 1 | 0,4 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Yeniyapanşeyhli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yeniyapanşeyhli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 389, sandığa gidenlerin oranı %79,4. En çok oyu %72,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 218 | 72,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 72 | 23,9 |
| Sinan Oğan | 10 | 3,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 389, sandığa gidenlerin oranı %77,9. En çok oyu %74,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 223 | 74,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 77 | 25,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 389, sandığa gidenlerin oranı %79,4. En çok oyu %39,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 115 | 39,1 |
| MHP | 71 | 24,1 |
| CHP | 40 | 13,6 |
| İYİ PARTİ | 33 | 11,2 |
| YENİDEN REFAH | 22 | 7,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,4 |
| BBP | 3 | 1,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| AB | 1 | 0,3 |
| GBP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |