Akçalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Akçalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 30 kişi (TÜİK).
Akçalı Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Akçalı Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Akçalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 30 kişidir. 2013 yılında 39 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %70,0 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Akçalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Akçalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 30 kişidir. 2013 yılında 39 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,1 azaldı.
Akçalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Akçalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 30 | 7,1 |
| 2021 | 28 | -20,0 |
| 2020 | 35 | -5,4 |
| 2019 | 37 | -11,9 |
| 2018 | 42 | 16,7 |
| 2017 | 36 | -26,5 |
| 2016 | 49 | 22,5 |
| 2015 | 40 | 11,1 |
| 2014 | 36 | -7,7 |
| 2013 | 39 | - |
Akçalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Akçalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Akçalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 34, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %75,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 24 | 75,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 7 | 21,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 3,1 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 34, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %70,0 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,3 ile Veysel Ayık (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 21 | 70,0 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 7 | 23,3 |
| Özer Kasap | CHP | 2 | 6,7 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 34, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %72,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 21 | 72,4 |
| İYİ PARTİ | 7 | 24,1 |
| CHP | 1 | 3,5 |
Akçalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Akçalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 34, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %88,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 30 | 88,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 11,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 34, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %93,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 31 | 93,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2 | 6,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 34, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %70,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %8,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 24 | 70,6 |
| CHP | 3 | 8,8 |
| İYİ PARTİ | 3 | 8,8 |
| MHP | 2 | 5,9 |
| ANAP | 2 | 5,9 |