Zafer Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Zafer Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.254 kişi (TÜİK).
Zafer Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Zafer Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Zafer Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.254 kişidir. 2007 yılında 2.119 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %40,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,7 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Zafer Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Zafer Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.254 kişidir. 2007 yılında 2.119 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %40,8 azaldı.
Zafer Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Zafer Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.254 | -5,7 |
| 2021 | 1.330 | -3,6 |
| 2020 | 1.380 | -0,6 |
| 2019 | 1.388 | -6,7 |
| 2018 | 1.488 | -6,5 |
| 2017 | 1.592 | -5,3 |
| 2016 | 1.681 | 3,1 |
| 2015 | 1.631 | -19,1 |
| 2014 | 2.016 | -1,6 |
| 2013 | 2.048 | -0,5 |
| 2012 | 2.058 | 0,7 |
| 2011 | 2.043 | -1,6 |
| 2010 | 2.076 | -2,9 |
| 2009 | 2.137 | 3,9 |
| 2008 | 2.056 | -3,0 |
| 2007 | 2.119 | - |
Zafer Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Zafer Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Zafer Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 842, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %68,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %19,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 450 | 68,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 131 | 19,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 37 | 5,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 15 | 2,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 11 | 1,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| Serkan Ünver | YTP | 3 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,5 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,3 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 842, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %57,7 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %18,5 ile Veysel Ayık (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 378 | 57,7 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 121 | 18,5 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 116 | 17,7 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 18 | 2,8 |
| Nurhayat Özkan | DEM Parti | 10 | 1,5 |
| Kutlu Çınar | SAADET | 3 | 0,5 |
| Hasan Kuloğlu | BTP | 2 | 0,3 |
| Çelebi Sevim | MİLLET | 2 | 0,3 |
| Serhat Bayramoğlu | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Kadir Kurtuluş Yetkin | DSP | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 842, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %58,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 387 | 58,8 |
| AK PARTİ | 138 | 21,0 |
| İYİ PARTİ | 86 | 13,1 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,8 |
| BTP | 3 | 0,5 |
| EMEP | 3 | 0,5 |
| MİLLET | 3 | 0,5 |
| SAADET | 3 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (1) | 2 | 0,3 |
Zafer Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Zafer Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 885, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %51,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 373 | 51,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 310 | 42,7 |
| Sinan Oğan | 39 | 5,4 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 885, sandığa gidenlerin oranı %78,5. En çok oyu %50,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 342 | 50,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 341 | 49,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 885, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %26,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 188 | 26,3 |
| İYİ PARTİ | 165 | 23,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 158 | 22,1 |
| MHP | 78 | 10,9 |
| CHP | 72 | 10,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 1,0 |
| MEMLEKET | 5 | 0,7 |
| GENÇPARTİ | 4 | 0,6 |
| ANAP | 4 | 0,6 |
| Diğer (9) | 10 | 1,4 |