Örenköy Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Örenköy Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 77 kişi (TÜİK).
Örenköy Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Örenköy Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Örenköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 77 kişidir. 2013 yılında 19 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %305,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %84,0 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Örenköy Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Örenköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 77 kişidir. 2013 yılında 19 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %305,3 arttı.
Örenköy Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Örenköy Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 77 | -9,4 |
| 2021 | 85 | -15,0 |
| 2020 | 100 | -14,5 |
| 2019 | 117 | -27,8 |
| 2018 | 162 | 305,0 |
| 2017 | 40 | 90,5 |
| 2016 | 21 | 40,0 |
| 2015 | 15 | -46,4 |
| 2014 | 28 | 47,4 |
| 2013 | 19 | - |
Örenköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Örenköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Örenköy Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 63, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %75,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %15,4 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 39 | 75,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 8 | 15,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 7,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,9 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 63, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %84,0 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %12,0 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 42 | 84,0 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 6 | 12,0 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 1 | 2,0 |
| Metin Yılmaz | BTP | 1 | 2,0 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 63, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %69,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %9,6 ile Bağımsız yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 36 | 69,2 |
| Bağımsız | 5 | 9,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 7,7 |
| SAADET | 3 | 5,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 3,9 |
| BTP | 1 | 1,9 |
| CHP | 1 | 1,9 |
Örenköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Örenköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %83,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 49 | 83,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7 | 11,9 |
| Sinan Oğan | 3 | 5,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %83,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 47 | 83,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 16,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %49,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 29 | 49,1 |
| MHP | 16 | 27,1 |
| İYİ PARTİ | 5 | 8,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 3,4 |
| BBP | 1 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,7 |
| ANAP | 1 | 1,7 |
| HKP | 1 | 1,7 |
| AP | 1 | 1,7 |