Çamköy Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Çamköy Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 108 kişi (TÜİK).
Çamköy Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çamköy Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çamköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 108 kişidir. 2013 yılında 74 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %45,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,0 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Çamköy Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çamköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 108 kişidir. 2013 yılında 74 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %45,9 arttı.
Çamköy Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çamköy Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 108 | -19,4 |
| 2021 | 134 | -17,3 |
| 2020 | 162 | -19,4 |
| 2019 | 201 | -56,9 |
| 2018 | 466 | 370,7 |
| 2017 | 99 | 52,3 |
| 2016 | 65 | -1,5 |
| 2015 | 66 | -7,0 |
| 2014 | 71 | -4,1 |
| 2013 | 74 | - |
Çamköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çamköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çamköy Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 384, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %75,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %16,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 273 | 75,2 |
| Mansur Yavaş | CHP | 59 | 16,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 15 | 4,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 1,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,6 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Mustafa Sanğu | Bağımsız | 1 | 0,3 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 384, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %66,0 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %26,7 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 237 | 66,0 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 96 | 26,7 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 16 | 4,5 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 5 | 1,4 |
| Turan Eğri | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Handan Türkoğlu | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Metin Yılmaz | BTP | 1 | 0,3 |
| İlhami Dursun Hoşver | DP | 1 | 0,3 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 384, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %59,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,3 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 217 | 59,9 |
| YENİDEN REFAH | 48 | 13,3 |
| Bağımsız | 38 | 10,5 |
| CHP | 35 | 9,7 |
| İYİ PARTİ | 9 | 2,5 |
| SAADET | 5 | 1,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| BTP | 2 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Çamköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çamköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %98,9. En çok oyu %88,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 81 | 88,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 8,7 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %98,9. En çok oyu %92,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %7,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 85 | 92,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7 | 7,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %98,9. En çok oyu %76,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 70 | 76,9 |
| MHP | 10 | 11,0 |
| İYİ PARTİ | 8 | 8,8 |
| CHP | 2 | 2,2 |
| BBP | 1 | 1,1 |