Aşağı İmrahor Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Aşağı İmrahor Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 163 kişi (TÜİK).
Aşağı İmrahor Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Aşağı İmrahor Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Aşağı İmrahor Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 163 kişidir. 2007 yılında 185 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,8 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Aşağı İmrahor Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Aşağı İmrahor Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 163 kişidir. 2007 yılında 185 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,9 azaldı.
Aşağı İmrahor Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Aşağı İmrahor Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 163 | 0,0 |
| 2021 | 163 | -9,4 |
| 2020 | 180 | -3,2 |
| 2019 | 186 | -7,0 |
| 2018 | 200 | 0,0 |
| 2017 | 200 | 3,6 |
| 2016 | 193 | -7,7 |
| 2015 | 209 | -2,3 |
| 2014 | 214 | -11,2 |
| 2013 | 241 | 4,3 |
| 2012 | 231 | 0,0 |
| 2011 | 231 | 41,7 |
| 2010 | 163 | -20,5 |
| 2009 | 205 | 2,0 |
| 2008 | 201 | 8,6 |
| 2007 | 185 | - |
Aşağı İmrahor Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aşağı İmrahor Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Aşağı İmrahor Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 131, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %48,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %39,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 55 | 48,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 45 | 39,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 3,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 4 | 3,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,8 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,9 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,9 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,9 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 131, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %43,8 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,3 ile Hüseyin Can Güner (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 49 | 43,8 |
| Hüseyin Can Güner | CHP | 44 | 39,3 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 5 | 4,5 |
| Erol Koçoğlu | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 4,5 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 4 | 3,6 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 2 | 1,8 |
| İrfan Değirmenci | TİP | 2 | 1,8 |
| Burak Yıldız | AB PARTİ | 1 | 0,9 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 131, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %41,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 47 | 41,6 |
| CHP | 46 | 40,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 5,3 |
| İYİ PARTİ | 4 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,6 |
| DEM Parti | 3 | 2,6 |
| TİP | 3 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Aşağı İmrahor Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Aşağı İmrahor Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 142, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %52,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 64 | 52,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 50 | 40,6 |
| Sinan Oğan | 9 | 7,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 142, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %56,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 70 | 56,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 55 | 44,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 142, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %36,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 46 | 36,5 |
| CHP | 29 | 23,0 |
| İYİ PARTİ | 20 | 15,9 |
| MHP | 18 | 14,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 6 | 4,8 |
| BBP | 2 | 1,6 |
| ANAP | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |