Yenice Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Yenice Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.598 kişi (TÜİK).
Yenice Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yenice Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yenice Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.598 kişidir. 2007 yılında 2.171 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %64,1 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yenice Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yenice Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.598 kişidir. 2007 yılında 2.171 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,4 azaldı.
Yenice Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yenice Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.598 | -1,6 |
| 2021 | 1.624 | -2,5 |
| 2020 | 1.665 | -0,1 |
| 2019 | 1.667 | -0,4 |
| 2018 | 1.673 | -2,6 |
| 2017 | 1.717 | -5,3 |
| 2016 | 1.814 | 0,8 |
| 2015 | 1.799 | -3,0 |
| 2014 | 1.855 | -2,2 |
| 2013 | 1.896 | -1,3 |
| 2012 | 1.921 | -5,1 |
| 2011 | 2.024 | -0,6 |
| 2010 | 2.036 | -2,2 |
| 2009 | 2.082 | -5,1 |
| 2008 | 2.194 | 1,1 |
| 2007 | 2.171 | - |
Yenice Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenice Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yenice Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.339, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %68,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %28,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 780 | 68,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 321 | 28,1 |
| Cafer Güneş | SAADET | 12 | 1,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 9 | 0,8 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 7 | 0,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 0,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 3 | 0,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,1 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.339, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %64,1 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı, ikinci sırada %29,1 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Barış Aşkın | CHP | 723 | 64,1 |
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 328 | 29,1 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 29 | 2,6 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 15 | 1,3 |
| Esra Murat | MEMLEKET | 11 | 1,0 |
| Raşit Seymen | TKP | 11 | 1,0 |
| Kerim Alçıkaya | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,4 |
| Şeref Tural | DP | 2 | 0,2 |
| Gülsen Birsu Şumnu | DSP | 1 | 0,1 |
| Erkin Akbay | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,2 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.339, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %56,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 636 | 56,0 |
| AK PARTİ | 343 | 30,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 31 | 2,7 |
| SAADET | 28 | 2,5 |
| Bağımsız | 26 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 1,2 |
| MEMLEKET | 13 | 1,1 |
| TKP | 9 | 0,8 |
| BTP | 7 | 0,6 |
| Diğer (6) | 8 | 0,7 |
Yenice Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yenice Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.316, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %55,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 660 | 55,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 455 | 37,9 |
| Sinan Oğan | 82 | 6,8 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.317, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %60,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 705 | 60,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 459 | 39,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.316, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %43,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 523 | 43,8 |
| AK PARTİ | 329 | 27,6 |
| İYİ PARTİ | 132 | 11,1 |
| MHP | 95 | 8,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 33 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 1,2 |
| MEMLEKET | 12 | 1,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 7 | 0,6 |
| TKP | 6 | 0,5 |
| AP | 6 | 0,5 |
| Diğer (9) | 18 | 1,5 |