Atakent Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Etimesgut, Ankara)
Ankara ili Etimesgut ilçesine bağlı Atakent Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 17.745 kişi (TÜİK).
Atakent Mahallesi, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Atakent Mahallesi'nin haritası, Etimesgut ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Atakent Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 17.745 kişidir. 2007 yılında 17.731 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %0,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,1 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Atakent Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Atakent Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 17.745 kişidir. 2007 yılında 17.731 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %0,1 arttı.
Atakent Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Atakent Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 17.745 | -0,2 |
| 2021 | 17.777 | -0,5 |
| 2020 | 17.871 | -1,4 |
| 2019 | 18.127 | 0,1 |
| 2018 | 18.106 | -1,3 |
| 2017 | 18.336 | -0,7 |
| 2016 | 18.466 | -0,8 |
| 2015 | 18.620 | 1,7 |
| 2014 | 18.305 | -0,5 |
| 2013 | 18.389 | -2,8 |
| 2012 | 18.911 | -3,9 |
| 2011 | 19.672 | -0,5 |
| 2010 | 19.762 | 1,1 |
| 2009 | 19.545 | 4,7 |
| 2008 | 18.666 | 5,3 |
| 2007 | 17.731 | - |
Atakent Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Atakent Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Atakent Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.447, sandığa gidenlerin oranı %82,2. En çok oyu %69,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %23,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 7.502 | 69,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 2.563 | 23,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 222 | 2,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 164 | 1,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 87 | 0,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 74 | 0,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 48 | 0,5 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 21 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 20 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 14 | 0,1 |
| Diğer (12) | 64 | 0,6 |
Etimesgut Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.447, sandığa gidenlerin oranı %82,2. En çok oyu %61,1 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %28,6 ile Enver Demirel (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Beşikcioğlu | CHP | 6.563 | 61,1 |
| Enver Demirel | MHP | 3.076 | 28,6 |
| Abdulkadir Baloğlu | YENİDEN REFAH | 248 | 2,3 |
| Müslim Taşdan | ZAFER PARTİSİ | 209 | 1,9 |
| Hilmi Özer | İYİ PARTİ | 197 | 1,8 |
| Süleyman Demir | DEVA PARTİSİ | 100 | 0,9 |
| İkram Bedir | DEM Parti | 80 | 0,8 |
| Muhammed Sadık Yılmaz | BÜYÜK BİRLİK | 70 | 0,7 |
| Muhammed Mustafa Şahin | SAADET | 57 | 0,5 |
| Ömer Özdoğan | MEMLEKET | 25 | 0,2 |
| Diğer (9) | 113 | 1,1 |
Etimesgut Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 13.447, sandığa gidenlerin oranı %82,2. En çok oyu %58,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 6.235 | 58,1 |
| MHP | 2.768 | 25,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 477 | 4,5 |
| YENİDEN REFAH | 329 | 3,1 |
| İYİ PARTİ | 318 | 3,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 104 | 1,0 |
| DEM Parti | 94 | 0,9 |
| SAADET | 75 | 0,7 |
| MEMLEKET | 55 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 44 | 0,4 |
| Diğer (14) | 223 | 2,1 |
Atakent Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Atakent Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.454, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %57,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %34,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.059 | 57,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.223 | 34,6 |
| Sinan Oğan | 890 | 7,3 |
| Muharrem İnce | 29 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.469, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %62,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.315 | 62,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.469 | 37,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.454, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %36,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 4.401 | 36,1 |
| AK PARTİ | 2.745 | 22,5 |
| İYİ PARTİ | 2.108 | 17,3 |
| MHP | 1.136 | 9,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 445 | 3,6 |
| YENİDEN REFAH | 321 | 2,6 |
| TİP | 307 | 2,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 258 | 2,1 |
| MEMLEKET | 145 | 1,2 |
| BBP | 143 | 1,2 |
| Diğer (14) | 114 | 1,0 |