Fevziye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Etimesgut, Ankara)
Ankara ili Etimesgut ilçesine bağlı Fevziye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 359 kişi (TÜİK).
Fevziye Mahallesi, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Fevziye Mahallesi'nin haritası, Etimesgut ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Fevziye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 359 kişidir. 2007 yılında 201 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %78,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,0 ile Enver Demirel (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Fevziye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Fevziye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 359 kişidir. 2007 yılında 201 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %78,6 arttı.
Fevziye Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Fevziye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 359 | -6,0 |
| 2021 | 382 | -4,7 |
| 2020 | 401 | -13,4 |
| 2019 | 463 | -17,0 |
| 2018 | 558 | 68,6 |
| 2017 | 331 | -5,2 |
| 2016 | 349 | 0,3 |
| 2015 | 348 | -2,0 |
| 2014 | 355 | -11,3 |
| 2013 | 400 | 23,8 |
| 2012 | 323 | -7,2 |
| 2011 | 348 | -0,3 |
| 2010 | 349 | -19,8 |
| 2009 | 435 | -9,0 |
| 2008 | 478 | 137,8 |
| 2007 | 201 | - |
Fevziye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Fevziye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Fevziye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 392, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %47,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %42,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 166 | 47,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 150 | 42,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 19 | 5,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 5 | 1,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 0,8 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Etimesgut Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 392, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %41,0 ile Enver Demirel (MHP) aldı, ikinci sırada %37,3 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Enver Demirel | MHP | 142 | 41,0 |
| Erdal Beşikcioğlu | CHP | 129 | 37,3 |
| Abdulkadir Baloğlu | YENİDEN REFAH | 45 | 13,0 |
| Hilmi Özer | İYİ PARTİ | 13 | 3,8 |
| Muhammed Mustafa Şahin | SAADET | 6 | 1,7 |
| Muhammed Sadık Yılmaz | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 1,4 |
| Müslim Taşdan | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Süleyman Demir | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Fikret Turan | YTP | 1 | 0,3 |
| Hüseyin Gülşen | MİLLET | 1 | 0,3 |
Etimesgut Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 392, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %35,5 ile MHP aldı, ikinci sırada %32,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 121 | 35,5 |
| CHP | 110 | 32,3 |
| YENİDEN REFAH | 62 | 18,2 |
| İYİ PARTİ | 19 | 5,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 3,5 |
| SAADET | 7 | 2,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 5 | 1,5 |
| DEM Parti | 2 | 0,6 |
| HKP | 1 | 0,3 |
| BTP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Fevziye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Fevziye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 326, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %66,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 208 | 66,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 86 | 27,4 |
| Sinan Oğan | 19 | 6,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 326, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %68,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 208 | 68,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 95 | 31,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 326, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %42,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 133 | 42,5 |
| MHP | 66 | 21,1 |
| CHP | 43 | 13,7 |
| İYİ PARTİ | 37 | 11,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 11 | 3,5 |
| BBP | 4 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,0 |
| AP | 2 | 0,6 |
| TKH | 1 | 0,3 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 1,0 |