Kırıklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Kırıklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 102 kişi (TÜİK).
Kırıklı Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kırıklı Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kırıklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 102 kişidir. 2007 yılında 122 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %79,8 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kırıklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kırıklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 102 kişidir. 2007 yılında 122 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,4 azaldı.
Kırıklı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kırıklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 102 | -6,4 |
| 2021 | 109 | -5,2 |
| 2020 | 115 | -3,4 |
| 2019 | 119 | 3,5 |
| 2018 | 115 | 18,6 |
| 2017 | 97 | -6,7 |
| 2016 | 104 | -2,8 |
| 2015 | 107 | -7,8 |
| 2014 | 116 | -7,9 |
| 2013 | 126 | 3,3 |
| 2012 | 122 | -3,9 |
| 2011 | 127 | 2,4 |
| 2010 | 124 | -6,8 |
| 2009 | 133 | 2,3 |
| 2008 | 130 | 6,6 |
| 2007 | 122 | - |
Kırıklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kırıklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kırıklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 108, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %95,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %3,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 102 | 95,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 4 | 3,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 108, sandığa gidenlerin oranı %100,9. En çok oyu %79,8 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %11,0 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 87 | 79,8 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 12 | 11,0 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 8 | 7,3 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 108, sandığa gidenlerin oranı %100,9. En çok oyu %76,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %11,2 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 82 | 76,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 12 | 11,2 |
| MHP | 12 | 11,2 |
| BTP | 1 | 0,9 |
Kırıklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kırıklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %99,0. En çok oyu %93,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %5,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 89 | 93,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5 | 5,3 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %93,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %6,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 88 | 93,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6 | 6,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %99,0. En çok oyu %72,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %15,6 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 70 | 72,9 |
| İYİ PARTİ | 15 | 15,6 |
| MHP | 6 | 6,2 |
| AK PARTİ | 3 | 3,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 1,0 |