İmrendi Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı İmrendi Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 832 kişi (TÜİK).
İmrendi Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İmrendi Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İmrendi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 832 kişidir. 2007 yılında 1.054 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %21,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,6 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 26,421 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 832 |
İmrendi Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İmrendi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 832 kişidir. 2007 yılında 1.054 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %21,1 azaldı.
İmrendi Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İmrendi Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 832 | -8,9 |
| 2021 | 913 | -4,1 |
| 2020 | 952 | -4,8 |
| 2019 | 1.000 | -16,0 |
| 2018 | 1.191 | 33,5 |
| 2017 | 892 | -2,2 |
| 2016 | 912 | -13,9 |
| 2015 | 1.059 | 7,3 |
| 2014 | 987 | -9,0 |
| 2013 | 1.085 | 6,3 |
| 2012 | 1.021 | -0,9 |
| 2011 | 1.030 | -0,1 |
| 2010 | 1.031 | -1,2 |
| 2009 | 1.043 | -0,4 |
| 2008 | 1.047 | -0,7 |
| 2007 | 1.054 | - |
İmrendi Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İmrendi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İmrendi Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 751, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %54,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 391 | 54,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 290 | 40,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 25 | 3,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 8 | 1,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,1 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,1 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,1 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,1 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 751, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %53,6 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,8 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 388 | 53,6 |
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 310 | 42,8 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 16 | 2,2 |
| Fatma Gülümser Birol | İYİ PARTİ | 5 | 0,7 |
| Ali Şaybak | SAADET | 3 | 0,4 |
| Ecevit Akbaba | DSP | 1 | 0,1 |
| Sultan Kıran | HKP | 1 | 0,1 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 751, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %49,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %45,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 352 | 49,2 |
| AK PARTİ | 328 | 45,8 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 2,4 |
| İYİ PARTİ | 12 | 1,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| DSP | 1 | 0,1 |
| TKP | 1 | 0,1 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,1 |
İmrendi Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İmrendi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 678, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %84,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 535 | 84,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 68 | 10,7 |
| Sinan Oğan | 29 | 4,6 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 678, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %85,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 540 | 85,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 95 | 15,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 678, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %65,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 412 | 65,2 |
| MHP | 76 | 12,0 |
| CHP | 41 | 6,5 |
| İYİ PARTİ | 36 | 5,7 |
| YENİDEN REFAH | 32 | 5,1 |
| BBP | 7 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,1 |
| MEMLEKET | 4 | 0,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Diğer (3) | 5 | 0,8 |