Orhaniye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Orhaniye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 475 kişi (TÜİK).
Orhaniye Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Orhaniye Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Orhaniye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 475 kişidir. 2007 yılında 487 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %2,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,6 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 33,371 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 475 |
Orhaniye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Orhaniye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 475 kişidir. 2007 yılında 487 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %2,5 azaldı.
Orhaniye Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Orhaniye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 475 | 3,7 |
| 2021 | 458 | -3,8 |
| 2020 | 476 | 0,2 |
| 2019 | 475 | -5,6 |
| 2018 | 503 | 16,7 |
| 2017 | 431 | -6,9 |
| 2016 | 463 | -1,9 |
| 2015 | 472 | -5,4 |
| 2014 | 499 | -2,7 |
| 2013 | 513 | 11,3 |
| 2012 | 461 | -6,7 |
| 2011 | 494 | -2,4 |
| 2010 | 506 | -8,5 |
| 2009 | 553 | -5,3 |
| 2008 | 584 | 19,9 |
| 2007 | 487 | - |
Orhaniye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Orhaniye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Orhaniye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 473, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %63,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 278 | 63,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 130 | 29,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 2,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 1,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,9 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| Salih Koç | MİLLET | 2 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,5 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,2 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 473, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %63,6 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,6 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 278 | 63,6 |
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 125 | 28,6 |
| Fatma Gülümser Birol | İYİ PARTİ | 16 | 3,7 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 14 | 3,2 |
| Lerzan Sencer Tiryakioğlu | MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| Caner Güneş | YTP | 1 | 0,2 |
| Ali Şaybak | SAADET | 1 | 0,2 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 473, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %45,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 197 | 45,2 |
| İYİ PARTİ | 150 | 34,4 |
| CHP | 66 | 15,1 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 3,2 |
| MEMLEKET | 3 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,2 |
| SAADET | 1 | 0,2 |
Orhaniye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Orhaniye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 412, sandığa gidenlerin oranı %96,1. En çok oyu %82,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 324 | 82,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 11,2 |
| Sinan Oğan | 25 | 6,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 412, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %85,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 328 | 85,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 54 | 14,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 412, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %57,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 223 | 57,3 |
| MHP | 65 | 16,7 |
| İYİ PARTİ | 26 | 6,7 |
| CHP | 22 | 5,7 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 4,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 2,3 |
| BBP | 7 | 1,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 6 | 1,5 |
| ANAP | 4 | 1,0 |
| AP | 3 | 0,8 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |