Kışla Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Kışla Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 129 kişi (TÜİK).
Kışla Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kışla Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kışla Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 129 kişidir. 2007 yılında 113 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,7 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,423 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 129 |
Kışla Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kışla Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 129 kişidir. 2007 yılında 113 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,2 arttı.
Kışla Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kışla Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 129 | -12,8 |
| 2021 | 148 | -8,6 |
| 2020 | 162 | -7,4 |
| 2019 | 175 | -29,1 |
| 2018 | 247 | 87,1 |
| 2017 | 132 | -10,2 |
| 2016 | 147 | 7,3 |
| 2015 | 137 | 5,4 |
| 2014 | 130 | 0,0 |
| 2013 | 130 | -5,1 |
| 2012 | 137 | -12,2 |
| 2011 | 156 | 0,0 |
| 2010 | 156 | -4,9 |
| 2009 | 164 | -6,8 |
| 2008 | 176 | 55,8 |
| 2007 | 113 | - |
Kışla Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kışla Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kışla Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 240, sandığa gidenlerin oranı %101,7. En çok oyu %50,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %45,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 117 | 50,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 107 | 45,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 2,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,4 |
| Korkut Cesur | Bağımsız | 1 | 0,4 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 240, sandığa gidenlerin oranı %98,8. En çok oyu %60,7 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,2 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 139 | 60,7 |
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 76 | 33,2 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 4 | 1,8 |
| Emre Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,8 |
| Ali Şaybak | SAADET | 3 | 1,3 |
| Fatma Gülümser Birol | İYİ PARTİ | 2 | 0,9 |
| Ecevit Akbaba | DSP | 1 | 0,4 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 240, sandığa gidenlerin oranı %101,7. En çok oyu %59,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 140 | 59,8 |
| CHP | 78 | 33,3 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,3 |
| İYİ PARTİ | 2 | 0,8 |
| SAADET | 2 | 0,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| DSP | 1 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Kışla Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kışla Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %61,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 75 | 61,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 25,4 |
| Sinan Oğan | 15 | 12,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %70,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 85 | 70,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 29,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %41,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 49 | 41,5 |
| MHP | 22 | 18,6 |
| CHP | 22 | 18,6 |
| İYİ PARTİ | 10 | 8,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 6,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| BBP | 1 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| TİP | 1 | 0,8 |