Sarıayak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Sarıayak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 58 kişi (TÜİK).
Sarıayak Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sarıayak Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sarıayak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 58 kişidir. 2013 yılında 30 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %93,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,8 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 25,37 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 58 |
Sarıayak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sarıayak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 58 kişidir. 2013 yılında 30 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %93,3 arttı.
Sarıayak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sarıayak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 58 | 1,8 |
| 2021 | 57 | -16,2 |
| 2020 | 68 | -4,2 |
| 2019 | 71 | 44,9 |
| 2018 | 49 | 88,5 |
| 2017 | 26 | -13,3 |
| 2016 | 30 | 7,1 |
| 2015 | 28 | -9,7 |
| 2014 | 31 | 3,3 |
| 2013 | 30 | - |
Sarıayak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sarıayak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sarıayak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %104,1. En çok oyu %54,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %45,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 28 | 54,9 |
| Mansur Yavaş | CHP | 23 | 45,1 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %104,1. En çok oyu %60,8 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,2 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 31 | 60,8 |
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 20 | 39,2 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %104,1. En çok oyu %64,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 33 | 64,7 |
| CHP | 14 | 27,4 |
| İYİ PARTİ | 2 | 3,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 2,0 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,0 |
Sarıayak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sarıayak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 47, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %69,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,6 ile Sinan Oğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 30 | 69,8 |
| Sinan Oğan | 8 | 18,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 11,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 47, sandığa gidenlerin oranı %102,1. En çok oyu %77,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 37 | 77,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 22,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 47, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %34,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %31,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 15 | 34,1 |
| AK PARTİ | 14 | 31,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 11,4 |
| İYİ PARTİ | 4 | 9,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 4,5 |
| MEMLEKET | 1 | 2,3 |
| BBP | 1 | 2,3 |
| CHP | 1 | 2,3 |