Örencik Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Örencik Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 183 kişi (TÜİK).
Örencik Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Örencik Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Örencik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 183 kişidir. 2013 yılında 174 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,1 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,609 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 183 |
Örencik Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Örencik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 183 kişidir. 2013 yılında 174 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,2 arttı.
Örencik Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Örencik Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 183 | -2,7 |
| 2021 | 188 | 1,1 |
| 2020 | 186 | -2,6 |
| 2019 | 191 | -5,4 |
| 2018 | 202 | -23,8 |
| 2017 | 265 | 44,0 |
| 2016 | 184 | 3,4 |
| 2015 | 178 | 14,8 |
| 2014 | 155 | -10,9 |
| 2013 | 174 | - |
Örencik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Örencik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Örencik Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 187, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %51,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %42,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 85 | 51,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 69 | 42,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 3,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,2 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 187, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %49,1 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %46,1 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 81 | 49,1 |
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 76 | 46,1 |
| Fatma Gülümser Birol | İYİ PARTİ | 3 | 1,8 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 3 | 1,8 |
| Lerzan Sencer Tiryakioğlu | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Caner Güneş | YTP | 1 | 0,6 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 187, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %45,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %44,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 75 | 45,7 |
| AK PARTİ | 73 | 44,5 |
| İYİ PARTİ | 8 | 4,9 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,4 |
| SAADET | 2 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| DSP | 1 | 0,6 |
Örencik Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Örencik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 165, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %59,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 87 | 59,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 51 | 34,7 |
| Sinan Oğan | 9 | 6,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 165, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %64,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 95 | 64,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 52 | 35,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 165, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %38,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 56 | 38,1 |
| CHP | 28 | 19,1 |
| İYİ PARTİ | 19 | 12,9 |
| MHP | 17 | 11,6 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 6,8 |
| TİP | 4 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,7 |
| ANAP | 2 | 1,4 |
| BBP | 1 | 0,7 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |