Bağlarbaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keçiören, Ankara)
Ankara ili Keçiören ilçesine bağlı Bağlarbaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 34.355 kişi (TÜİK).
Bağlarbaşı Mahallesi, Ankara ilinin Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bağlarbaşı Mahallesi'nin haritası, Keçiören ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bağlarbaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 34.355 kişidir. 2007 yılında 32.732 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %5,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,6 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Bağlarbaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bağlarbaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 34.355 kişidir. 2007 yılında 32.732 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %5,0 arttı.
Bağlarbaşı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Bağlarbaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 34.355 | -1,8 |
| 2021 | 34.977 | -0,1 |
| 2020 | 35.028 | -2,1 |
| 2019 | 35.776 | 2,9 |
| 2018 | 34.756 | -1,8 |
| 2017 | 35.397 | -0,1 |
| 2016 | 35.445 | 0,7 |
| 2015 | 35.215 | 0,3 |
| 2014 | 35.124 | 1,3 |
| 2013 | 34.661 | -1,4 |
| 2012 | 35.155 | 0,6 |
| 2011 | 34.945 | 1,1 |
| 2010 | 34.559 | 2,8 |
| 2009 | 33.616 | 2,2 |
| 2008 | 32.908 | 0,5 |
| 2007 | 32.732 | - |
Bağlarbaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bağlarbaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bağlarbaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 24.704, sandığa gidenlerin oranı %76,9. En çok oyu %54,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %37,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 10.060 | 54,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 6.969 | 37,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 604 | 3,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 316 | 1,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 161 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 101 | 0,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 66 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 31 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 24 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 17 | 0,1 |
| Diğer (13) | 79 | 0,4 |
Keçiören Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 24.704, sandığa gidenlerin oranı %76,9. En çok oyu %47,6 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı, ikinci sırada %39,1 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mesut Özarslan | CHP | 8.730 | 47,6 |
| Zafer Çoktan | AK PARTİ | 7.180 | 39,1 |
| Sait Ali Arslan | YENİDEN REFAH | 794 | 4,3 |
| Adem Öztürk | ZAFER PARTİSİ | 576 | 3,1 |
| Kemal Babuccu | İYİ PARTİ | 466 | 2,5 |
| Süleyman Tekbaş | SAADET | 110 | 0,6 |
| Bekir Er | BÜYÜK BİRLİK | 109 | 0,6 |
| Sadık Yıldız | DEM Parti | 92 | 0,5 |
| Burak Karataşoğlu | BTP | 49 | 0,3 |
| Turgay Cabar | MEMLEKET | 43 | 0,2 |
| Diğer (16) | 193 | 1,1 |
Keçiören Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 24.704, sandığa gidenlerin oranı %76,9. En çok oyu %44,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 8.180 | 44,7 |
| AK PARTİ | 7.056 | 38,5 |
| YENİDEN REFAH | 911 | 5,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 795 | 4,3 |
| İYİ PARTİ | 469 | 2,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 162 | 0,9 |
| SAADET | 150 | 0,8 |
| DEM Parti | 116 | 0,6 |
| Bağımsız | 97 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 61 | 0,3 |
| Diğer (17) | 319 | 1,7 |
Bağlarbaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bağlarbaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 25.020, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %53,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.858 | 53,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.515 | 38,4 |
| Sinan Oğan | 1.709 | 7,7 |
| Muharrem İnce | 68 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 25.042, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %56,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.032 | 56,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.229 | 43,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 25.020, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %36,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 8.091 | 36,6 |
| CHP | 4.884 | 22,1 |
| İYİ PARTİ | 3.090 | 14,0 |
| MHP | 2.743 | 12,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 957 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 673 | 3,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 380 | 1,7 |
| BBP | 291 | 1,3 |
| TİP | 261 | 1,2 |
| MEMLEKET | 234 | 1,1 |
| Diğer (15) | 264 | 1,2 |