Hisar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keçiören, Ankara)
Ankara ili Keçiören ilçesine bağlı Hisar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 13.000 kişi (TÜİK).
Hisar Mahallesi, Ankara ilinin Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hisar Mahallesi'nin haritası, Keçiören ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hisar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 13.000 kişidir. 2007 yılında 3.580 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %263,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,2 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Hisar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hisar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 13.000 kişidir. 2007 yılında 3.580 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %263,1 arttı.
Hisar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hisar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 13.000 | 5,7 |
| 2021 | 12.294 | 7,3 |
| 2020 | 11.458 | 10,2 |
| 2019 | 10.400 | 12,1 |
| 2018 | 9.276 | 13,2 |
| 2017 | 8.194 | 11,7 |
| 2016 | 7.338 | 5,9 |
| 2015 | 6.931 | 2,2 |
| 2014 | 6.783 | 3,3 |
| 2013 | 6.566 | 0,7 |
| 2012 | 6.520 | 3,1 |
| 2011 | 6.322 | 6,6 |
| 2010 | 5.932 | 11,6 |
| 2009 | 5.316 | 19,6 |
| 2008 | 4.443 | 24,1 |
| 2007 | 3.580 | - |
Hisar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hisar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hisar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.099, sandığa gidenlerin oranı %70,9. En çok oyu %46,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 2.845 | 46,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 2.500 | 40,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 368 | 6,0 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 225 | 3,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 60 | 1,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 53 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 32 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 9 | 0,1 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 7 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 6 | 0,1 |
| Diğer (11) | 30 | 0,5 |
Keçiören Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.099, sandığa gidenlerin oranı %70,9. En çok oyu %43,2 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,7 ile Mesut Özarslan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zafer Çoktan | AK PARTİ | 2.629 | 43,2 |
| Mesut Özarslan | CHP | 2.356 | 38,7 |
| Sait Ali Arslan | YENİDEN REFAH | 442 | 7,3 |
| Sadık Yıldız | DEM Parti | 302 | 5,0 |
| Adem Öztürk | ZAFER PARTİSİ | 99 | 1,6 |
| Kemal Babuccu | İYİ PARTİ | 88 | 1,4 |
| Süleyman Tekbaş | SAADET | 41 | 0,7 |
| Bekir Er | BÜYÜK BİRLİK | 34 | 0,6 |
| Burak Karataşoğlu | BTP | 14 | 0,2 |
| Turgay Cabar | MEMLEKET | 13 | 0,2 |
| Diğer (13) | 67 | 1,1 |
Keçiören Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 9.099, sandığa gidenlerin oranı %70,9. En çok oyu %43,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.634 | 43,5 |
| CHP | 2.171 | 35,8 |
| YENİDEN REFAH | 460 | 7,6 |
| DEM Parti | 352 | 5,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 126 | 2,1 |
| İYİ PARTİ | 91 | 1,5 |
| SAADET | 45 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 44 | 0,7 |
| BTP | 20 | 0,3 |
| Bağımsız | 20 | 0,3 |
| Diğer (15) | 97 | 1,6 |
Hisar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hisar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.810, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %65,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.952 | 65,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.155 | 28,4 |
| Sinan Oğan | 456 | 6,0 |
| Muharrem İnce | 30 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.816, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %68,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.971 | 68,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.242 | 31,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.810, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %46,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 3.527 | 46,5 |
| MHP | 972 | 12,8 |
| CHP | 835 | 11,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 817 | 10,8 |
| İYİ PARTİ | 518 | 6,8 |
| YENİDEN REFAH | 292 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 230 | 3,0 |
| BBP | 91 | 1,2 |
| MEMLEKET | 54 | 0,7 |
| TİP | 53 | 0,7 |
| Diğer (15) | 119 | 1,6 |