İncirli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keçiören, Ankara)
Ankara ili Keçiören ilçesine bağlı İncirli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 30.440 kişi (TÜİK).
İncirli Mahallesi, Ankara ilinin Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İncirli Mahallesi'nin haritası, Keçiören ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İncirli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 30.440 kişidir. 2007 yılında 34.078 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %10,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %68,2 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
İncirli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İncirli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 30.440 kişidir. 2007 yılında 34.078 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %10,7 azaldı.
İncirli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İncirli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 30.440 | -1,2 |
| 2021 | 30.811 | -1,5 |
| 2020 | 31.270 | -1,2 |
| 2019 | 31.649 | 1,2 |
| 2018 | 31.262 | -3,3 |
| 2017 | 32.339 | -1,8 |
| 2016 | 32.933 | -0,7 |
| 2015 | 33.177 | -0,9 |
| 2014 | 33.484 | -1,0 |
| 2013 | 33.833 | -2,1 |
| 2012 | 34.549 | -0,4 |
| 2011 | 34.695 | 0,7 |
| 2010 | 34.457 | 1,3 |
| 2009 | 34.013 | 0,4 |
| 2008 | 33.882 | -0,6 |
| 2007 | 34.078 | - |
İncirli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İncirli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İncirli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 24.114, sandığa gidenlerin oranı %80,3. En çok oyu %73,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %21,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 13.932 | 73,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 4.119 | 21,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 351 | 1,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 204 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 113 | 0,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 76 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 53 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 27 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 27 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 21 | 0,1 |
| Diğer (13) | 79 | 0,4 |
Keçiören Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 24.114, sandığa gidenlerin oranı %80,3. En çok oyu %68,2 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı, ikinci sırada %22,5 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mesut Özarslan | CHP | 12.897 | 68,2 |
| Zafer Çoktan | AK PARTİ | 4.246 | 22,5 |
| Sait Ali Arslan | YENİDEN REFAH | 463 | 2,5 |
| Adem Öztürk | ZAFER PARTİSİ | 458 | 2,4 |
| Kemal Babuccu | İYİ PARTİ | 331 | 1,8 |
| Sadık Yıldız | DEM Parti | 79 | 0,4 |
| Süleyman Tekbaş | SAADET | 72 | 0,4 |
| Bekir Er | BÜYÜK BİRLİK | 67 | 0,3 |
| Burak Karataşoğlu | BTP | 48 | 0,2 |
| Ferhat Şahin | TKP | 42 | 0,2 |
| Diğer (16) | 198 | 1,0 |
Keçiören Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 24.114, sandığa gidenlerin oranı %80,3. En çok oyu %65,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 12.397 | 65,7 |
| AK PARTİ | 4.134 | 21,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 632 | 3,4 |
| YENİDEN REFAH | 516 | 2,7 |
| İYİ PARTİ | 364 | 1,9 |
| Bağımsız | 132 | 0,7 |
| DEM Parti | 106 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 96 | 0,5 |
| BTP | 79 | 0,4 |
| SAADET | 78 | 0,4 |
| Diğer (16) | 349 | 1,9 |
İncirli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İncirli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 24.526, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %63,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %31,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14.083 | 63,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.994 | 31,4 |
| Sinan Oğan | 1.117 | 5,0 |
| Muharrem İnce | 54 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 24.543, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %66,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %33,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14.454 | 66,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.168 | 33,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 24.526, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %46,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 10.405 | 46,9 |
| AK PARTİ | 4.859 | 21,9 |
| İYİ PARTİ | 2.600 | 11,7 |
| MHP | 1.532 | 6,9 |
| TİP | 642 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 601 | 2,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 387 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 353 | 1,6 |
| BBP | 196 | 0,9 |
| MEMLEKET | 181 | 0,8 |
| Diğer (16) | 250 | 1,1 |