Oğlakcı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Oğlakcı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 74 kişi (TÜİK).
Oğlakcı Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Oğlakcı Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Oğlakcı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2013 yılında 133 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %44,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,9 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 10,201 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 74 |
Oğlakcı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Oğlakcı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2013 yılında 133 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %44,4 azaldı.
Oğlakcı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Oğlakcı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 74 | 0,0 |
| 2021 | 74 | -8,6 |
| 2020 | 81 | -12,9 |
| 2019 | 93 | -28,5 |
| 2018 | 130 | 73,3 |
| 2017 | 75 | 10,3 |
| 2016 | 68 | -6,8 |
| 2015 | 73 | 1,4 |
| 2014 | 72 | -45,9 |
| 2013 | 133 | - |
Oğlakcı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Oğlakcı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Oğlakcı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 156, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %48,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %47,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 72 | 48,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 71 | 47,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,7 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 156, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %46,9 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %43,5 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 69 | 46,9 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 64 | 43,5 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 6 | 4,1 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 3 | 2,0 |
| Mustafa Çakır | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| Semiha Tad | BTP | 1 | 0,7 |
| Doğucan Hançer | YTP | 1 | 0,7 |
| Bayram Kutlu | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 156, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %43,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 64 | 43,5 |
| CHP | 60 | 40,8 |
| İYİ PARTİ | 8 | 5,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 4,1 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| EMEP | 1 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Oğlakcı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Oğlakcı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 66, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %63,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 40 | 63,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 30,2 |
| Sinan Oğan | 3 | 4,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 66, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %67,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 41 | 67,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 32,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 66, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %34,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 22 | 34,9 |
| MHP | 17 | 27,0 |
| İYİ PARTİ | 10 | 15,9 |
| CHP | 4 | 6,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 6,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,2 |
| MİLLET | 1 | 1,6 |
| TİP | 1 | 1,6 |
| AB | 1 | 1,6 |
| AP | 1 | 1,6 |