Ciğirler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Ciğirler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 125 kişi (TÜİK).
Ciğirler Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ciğirler Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ciğirler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 125 kişidir. 2013 yılında 108 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,3 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 8,494 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 125 |
Ciğirler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ciğirler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 125 kişidir. 2013 yılında 108 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,7 arttı.
Ciğirler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ciğirler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 125 | -0,8 |
| 2021 | 126 | -1,6 |
| 2020 | 128 | -1,5 |
| 2019 | 130 | -9,1 |
| 2018 | 143 | 33,6 |
| 2017 | 107 | 3,9 |
| 2016 | 103 | 1,0 |
| 2015 | 102 | -6,4 |
| 2014 | 109 | 0,9 |
| 2013 | 108 | - |
Ciğirler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ciğirler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ciğirler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 112, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %49,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 47 | 49,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 40 | 42,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 3,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 2,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,1 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,1 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 112, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %47,3 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,9 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 44 | 47,3 |
| Coşkun Ünal | CHP | 39 | 41,9 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 3 | 3,2 |
| - | Bağımsız | 3 | 3,2 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 2 | 2,1 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 1 | 1,1 |
| Mustafa Çakır | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,1 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 112, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %41,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 37 | 41,1 |
| CHP | 33 | 36,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 8 | 8,9 |
| İYİ PARTİ | 4 | 4,4 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,2 |
| SAADET | 2 | 2,2 |
| TİP | 1 | 1,1 |
Ciğirler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ciğirler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 113, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %62,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 66 | 62,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 35 | 33,0 |
| Sinan Oğan | 5 | 4,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 113, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %63,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 66 | 63,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 36,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 113, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %35,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 38 | 35,5 |
| İYİ PARTİ | 25 | 23,4 |
| MHP | 21 | 19,6 |
| CHP | 10 | 9,3 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 4,7 |
| BBP | 4 | 3,7 |
| ANAP | 2 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,9 |