Yeni Bayındır Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)
Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Yeni Bayındır Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 14.917 kişi (TÜİK).
Yeni Bayındır Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yeni Bayındır Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yeni Bayındır Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 14.917 kişidir. 2007 yılında 5.429 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %174,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,3 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yeni Bayındır Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yeni Bayındır Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 14.917 kişidir. 2007 yılında 5.429 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %174,8 arttı.
Yeni Bayındır Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yeni Bayındır Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 14.917 | 5,1 |
| 2021 | 14.191 | 5,0 |
| 2020 | 13.518 | 5,2 |
| 2019 | 12.852 | 7,0 |
| 2018 | 12.010 | 3,8 |
| 2017 | 11.567 | 6,5 |
| 2016 | 10.866 | 8,8 |
| 2015 | 9.983 | 15,1 |
| 2014 | 8.676 | 10,5 |
| 2013 | 7.855 | 4,1 |
| 2012 | 7.544 | 3,9 |
| 2011 | 7.258 | 0,6 |
| 2010 | 7.214 | 8,4 |
| 2009 | 6.655 | 9,3 |
| 2008 | 6.090 | 12,2 |
| 2007 | 5.429 | - |
Yeni Bayındır Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yeni Bayındır Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yeni Bayındır Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 10.500, sandığa gidenlerin oranı %76,7. En çok oyu %49,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 3.836 | 49,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 3.146 | 40,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 440 | 5,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 89 | 1,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 86 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 61 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 44 | 0,6 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 7 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 7 | 0,1 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 7 | 0,1 |
| Diğer (9) | 29 | 0,4 |
Mamak Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 10.500, sandığa gidenlerin oranı %76,7. En çok oyu %54,3 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,5 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Asım Balcı | AK PARTİ | 4.173 | 54,3 |
| Veli Gündüz Şahin | CHP | 2.495 | 32,5 |
| Hüseyin Ekinci | YENİDEN REFAH | 512 | 6,7 |
| Kevser Ofluoğlu | İYİ PARTİ | 138 | 1,8 |
| Kezban Yavuz | ZAFER PARTİSİ | 110 | 1,4 |
| Elif Kaya | DEM Parti | 99 | 1,3 |
| Murat Sipahi | SAADET | 57 | 0,7 |
| Hüseyin Kuloğlu | BTP | 14 | 0,2 |
| Ahmet Subaşı | MİLLİ YOL | 14 | 0,2 |
| Hasan Dinçer | ANAP | 10 | 0,1 |
| Diğer (11) | 63 | 0,8 |
Mamak Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 10.500, sandığa gidenlerin oranı %76,7. En çok oyu %52,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.047 | 52,6 |
| CHP | 2.324 | 30,2 |
| YENİDEN REFAH | 626 | 8,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 191 | 2,5 |
| İYİ PARTİ | 138 | 1,8 |
| DEM Parti | 108 | 1,4 |
| SAADET | 84 | 1,1 |
| Bağımsız | 43 | 0,6 |
| BTP | 25 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 19 | 0,2 |
| Diğer (13) | 95 | 1,2 |
Yeni Bayındır Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yeni Bayındır Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10.371, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %73,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.917 | 73,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.850 | 19,7 |
| Sinan Oğan | 592 | 6,3 |
| Muharrem İnce | 31 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10.379, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %77,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.934 | 77,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.033 | 22,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10.371, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %50,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.691 | 50,3 |
| MHP | 1.546 | 16,6 |
| CHP | 1.021 | 10,9 |
| İYİ PARTİ | 614 | 6,6 |
| YENİDEN REFAH | 387 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 337 | 3,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 275 | 3,0 |
| BBP | 141 | 1,5 |
| MEMLEKET | 79 | 0,8 |
| AP | 18 | 0,2 |
| Diğer (12) | 98 | 1,0 |