Yukarı İmrohor Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)

Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Yukarı İmrohor Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 195 kişi (TÜİK).

Yukarı İmrohor Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yukarı İmrohor Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yukarı İmrohor Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 195 kişidir. 2007 yılında 256 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %23,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,6 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 1,576 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Mamak

Nüfus (2022)

195

Yukarı İmrohor Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Yukarı İmrohor Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 195 kişidir. 2007 yılında 256 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %23,8 azaldı.

Yukarı İmrohor Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)

Yıllara göre Yukarı İmrohor Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 195 -3,5
2021 202 -1,9
2020 206 -11,2
2019 232 -17,4
2018 281 28,9
2017 218 -3,1
2016 225 -4,7
2015 236 -7,8
2014 256 1,6
2013 252 -4,5
2012 264 5,6
2011 250 -7,7
2010 271 -5,2
2009 286 -6,2
2008 305 19,1
2007 256 -

Yukarı İmrohor Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yukarı İmrohor Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yukarı İmrohor Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %60,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %37,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 94 60,3
Turgut Altınok AK PARTİ 58 37,2
Hüseyin Bartu Soral ZAFER PARTİSİ 3 1,9
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 1 0,6

Mamak Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %63,6 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) aldı, ikinci sırada %35,1 ile Asım Balcı (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Veli Gündüz Şahin CHP 98 63,6
Asım Balcı AK PARTİ 54 35,1
Kevser Ofluoğlu İYİ PARTİ 1 0,7
Kezban Yavuz ZAFER PARTİSİ 1 0,7

Mamak Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %58,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,1 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 91 58,7
AK PARTİ 59 38,1
ZAFER PARTİSİ 3 1,9
İYİ PARTİ 1 0,7
YTP 1 0,7

Yukarı İmrohor Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yukarı İmrohor Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 163, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %51,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 76 51,4
Kemal Kılıçdaroğlu 60 40,5
Sinan Oğan 12 8,1

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 163, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %54,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 79 54,5
Kemal Kılıçdaroğlu 66 45,5

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 163, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %32,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,5 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 48 32,6
AK PARTİ 39 26,5
MHP 28 19,1
İYİ PARTİ 10 6,8
YENİDEN REFAH 9 6,1
ZAFER PARTİSİ 8 5,4
MEMLEKET 1 0,7
BBP 1 0,7
ANAP 1 0,7

Haritalar

Yukarı İmrohor Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Mamak ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik