Alpağut Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Alpağut Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 42 kişi (TÜİK).
Alpağut Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Alpağut Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Alpağut Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 42 kişidir. 2013 yılında 39 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %74,3 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Alpağut Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Alpağut Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 42 kişidir. 2013 yılında 39 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,7 arttı.
Alpağut Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Alpağut Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 42 | 2,4 |
| 2021 | 41 | 13,9 |
| 2020 | 36 | 0,0 |
| 2019 | 36 | -2,7 |
| 2018 | 37 | 12,1 |
| 2017 | 33 | -2,9 |
| 2016 | 34 | 0,0 |
| 2015 | 34 | 0,0 |
| 2014 | 34 | -12,8 |
| 2013 | 39 | - |
Alpağut Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Alpağut Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Alpağut Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %75,0. En çok oyu %72,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,4 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 26 | 72,2 |
| Mansur Yavaş | CHP | 7 | 19,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 2,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,8 |
| Suat Karaman | Bağımsız | 1 | 2,8 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %72,9. En çok oyu %74,3 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %20,0 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 26 | 74,3 |
| Ertunç Güngör | CHP | 7 | 20,0 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 1 | 2,9 |
| Mustafa İpek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,9 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %72,9. En çok oyu %76,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 26 | 76,5 |
| CHP | 6 | 17,6 |
| BTP | 2 | 5,9 |
Alpağut Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Alpağut Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 43, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %70,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 24 | 70,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 23,5 |
| Muharrem İnce | 1 | 2,9 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 43, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %75,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 27 | 75,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 25,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 43, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %58,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 20 | 58,8 |
| CHP | 5 | 14,7 |
| İYİ PARTİ | 4 | 11,8 |
| MHP | 2 | 5,9 |
| BBP | 1 | 2,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,9 |