Uluhan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Uluhan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 122 kişi (TÜİK).
Uluhan Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Uluhan Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Uluhan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 122 kişidir. 2013 yılında 150 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,5 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Uluhan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Uluhan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 122 kişidir. 2013 yılında 150 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,7 azaldı.
Uluhan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Uluhan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 122 | -8,3 |
| 2021 | 133 | -4,3 |
| 2020 | 139 | -9,2 |
| 2019 | 153 | -7,3 |
| 2018 | 165 | 26,9 |
| 2017 | 130 | -12,8 |
| 2016 | 149 | -9,7 |
| 2015 | 165 | 16,2 |
| 2014 | 142 | -5,3 |
| 2013 | 150 | - |
Uluhan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Uluhan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Uluhan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %80,3. En çok oyu %52,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %42,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 52 | 52,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 42 | 42,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 3,0 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 1,0 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 1,0 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %79,5. En çok oyu %52,5 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,4 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 52 | 52,5 |
| Ertunç Güngör | CHP | 42 | 42,4 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 3 | 3,0 |
| Sevim Öner | HKP | 1 | 1,0 |
| Hilmi Aydoğdu | SAADET | 1 | 1,0 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %79,5. En çok oyu %51,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %45,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 51 | 51,5 |
| CHP | 45 | 45,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,0 |
| BTP | 1 | 1,0 |
Uluhan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Uluhan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %52,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 53 | 52,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42 | 41,6 |
| Sinan Oğan | 5 | 5,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %58,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 59 | 58,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42 | 41,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %40,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 40 | 40,4 |
| CHP | 25 | 25,2 |
| İYİ PARTİ | 12 | 12,1 |
| MHP | 9 | 9,1 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 3,0 |
| TİP | 2 | 2,0 |
| ANAP | 2 | 2,0 |
| MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| BBP | 1 | 1,0 |