Atatürk Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.360 kişi (TÜİK).
Atatürk Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Atatürk Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Atatürk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.360 kişidir. 2007 yılında 2.085 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %34,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,9 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Atatürk Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Atatürk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.360 kişidir. 2007 yılında 2.085 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %34,8 azaldı.
Atatürk Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Atatürk Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.360 | -1,9 |
| 2021 | 1.387 | -2,1 |
| 2020 | 1.417 | -1,4 |
| 2019 | 1.437 | -3,6 |
| 2018 | 1.490 | -6,0 |
| 2017 | 1.585 | -1,7 |
| 2016 | 1.613 | -4,2 |
| 2015 | 1.684 | -3,1 |
| 2014 | 1.737 | -0,4 |
| 2013 | 1.744 | -2,4 |
| 2012 | 1.787 | -2,2 |
| 2011 | 1.827 | 2,8 |
| 2010 | 1.778 | -4,4 |
| 2009 | 1.859 | -5,3 |
| 2008 | 1.963 | -5,9 |
| 2007 | 2.085 | - |
Atatürk Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Atatürk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Atatürk Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.122, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %62,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 559 | 62,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 305 | 34,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 11 | 1,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 6 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,1 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,1 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,3 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.122, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %57,9 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %39,5 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 512 | 57,9 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 349 | 39,5 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 11 | 1,2 |
| Şefik Arda Çiftçi | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,3 |
| Doğaç Boran | TKP | 2 | 0,2 |
| Hilmi Aydoğdu | SAADET | 2 | 0,2 |
| Sabahattin Mete | Bağımsız | 2 | 0,2 |
| Mert Kaya | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Ali Ulu | DP | 1 | 0,1 |
| Zafer Kodal | MİLLET | 1 | 0,1 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.122, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %57,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 508 | 57,7 |
| AK PARTİ | 345 | 39,2 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 1,7 |
| SAADET | 4 | 0,5 |
| TİP | 3 | 0,3 |
| TKP | 2 | 0,2 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,1 |
| BTP | 1 | 0,1 |
Atatürk Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Atatürk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.138, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %51,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 502 | 51,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 411 | 42,1 |
| Sinan Oğan | 54 | 5,5 |
| Muharrem İnce | 9 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.140, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %54,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 525 | 54,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 436 | 45,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.138, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %34,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 343 | 34,9 |
| CHP | 227 | 23,1 |
| İYİ PARTİ | 179 | 18,2 |
| MHP | 132 | 13,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 22 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 1,3 |
| MEMLEKET | 12 | 1,2 |
| BBP | 8 | 0,8 |
| AP | 6 | 0,6 |
| MİLLET | 4 | 0,4 |
| Diğer (5) | 13 | 1,3 |