Çayırhan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Çayırhan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 8.156 kişi (TÜİK).
Çayırhan Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çayırhan Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çayırhan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.156 kişidir. 2013 yılında 9.126 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,3 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çayırhan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çayırhan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.156 kişidir. 2013 yılında 9.126 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,6 azaldı.
Çayırhan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çayırhan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 8.156 | -2,4 |
| 2021 | 8.356 | -0,9 |
| 2020 | 8.428 | -0,4 |
| 2019 | 8.460 | -1,4 |
| 2018 | 8.580 | -8,0 |
| 2017 | 9.327 | 1,3 |
| 2016 | 9.208 | -1,1 |
| 2015 | 9.306 | 1,7 |
| 2014 | 9.146 | 0,2 |
| 2013 | 9.126 | - |
Çayırhan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çayırhan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çayırhan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.684, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %61,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 2.939 | 61,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 1.459 | 30,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 270 | 5,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 31 | 0,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 17 | 0,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 14 | 0,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 5 | 0,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 4 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 4 | 0,1 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,1 |
| Diğer (8) | 14 | 0,3 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.684, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %58,3 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %33,8 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 2.763 | 58,3 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 1.602 | 33,8 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 309 | 6,5 |
| Hilmi Aydoğdu | SAADET | 20 | 0,4 |
| Mustafa İpek | ZAFER PARTİSİ | 13 | 0,3 |
| Mücahid İlgün | BTP | 9 | 0,2 |
| Sabahattin Mete | Bağımsız | 9 | 0,2 |
| Abdulkadir Öcüt | HÜDA PAR | 5 | 0,1 |
| Şefik Arda Çiftçi | DEVA PARTİSİ | 5 | 0,1 |
| Sevim Öner | HKP | 2 | 0,0 |
| Diğer (5) | 5 | 0,1 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 5.684, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %51,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.425 | 51,4 |
| AK PARTİ | 1.539 | 32,6 |
| YENİDEN REFAH | 658 | 14,0 |
| SAADET | 36 | 0,8 |
| BTP | 20 | 0,4 |
| MEMLEKET | 12 | 0,2 |
| DEVA PARTİSİ | 7 | 0,1 |
| EMEP | 4 | 0,1 |
| SOL PARTİ | 3 | 0,1 |
| TKP | 3 | 0,1 |
| Diğer (3) | 7 | 0,1 |
Çayırhan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çayırhan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.852, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %57,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.960 | 57,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.731 | 33,5 |
| Sinan Oğan | 449 | 8,7 |
| Muharrem İnce | 25 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.856, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %61,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.039 | 61,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.919 | 38,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.852, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %39,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.036 | 39,8 |
| CHP | 898 | 17,6 |
| İYİ PARTİ | 812 | 15,9 |
| MHP | 647 | 12,7 |
| YENİDEN REFAH | 254 | 5,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 156 | 3,0 |
| MEMLEKET | 62 | 1,2 |
| GENÇPARTİ | 37 | 0,7 |
| TİP | 37 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 35 | 0,7 |
| Diğer (14) | 84 | 1,7 |