Çulhalar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Çulhalar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 20 kişi (TÜİK).
Çulhalar Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çulhalar Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çulhalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 20 kişidir. 2013 yılında 16 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,3 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çulhalar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çulhalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 20 kişidir. 2013 yılında 16 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,0 arttı.
Çulhalar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çulhalar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 20 | 17,6 |
| 2021 | 17 | 13,3 |
| 2020 | 15 | -6,2 |
| 2019 | 16 | -11,1 |
| 2018 | 18 | 0,0 |
| 2017 | 18 | 5,9 |
| 2016 | 17 | 0,0 |
| 2015 | 17 | 0,0 |
| 2014 | 17 | 6,2 |
| 2013 | 16 | - |
Çulhalar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çulhalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çulhalar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 26, sandığa gidenlerin oranı %107,7. En çok oyu %48,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 13 | 48,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 11 | 40,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 7,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 3,7 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 26, sandığa gidenlerin oranı %107,7. En çok oyu %59,3 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %37,0 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 16 | 59,3 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 10 | 37,0 |
| Mustafa İpek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 3,7 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 26, sandığa gidenlerin oranı %107,7. En çok oyu %59,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 16 | 59,3 |
| AK PARTİ | 11 | 40,7 |
Çulhalar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çulhalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 18, sandığa gidenlerin oranı %122,2. En çok oyu %60,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12 | 60,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6 | 30,0 |
| Sinan Oğan | 2 | 10,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 18, sandığa gidenlerin oranı %116,7. En çok oyu %52,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 11 | 52,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 47,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 18, sandığa gidenlerin oranı %122,2. En çok oyu %40,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 9 | 40,9 |
| İYİ PARTİ | 8 | 36,4 |
| CHP | 3 | 13,6 |
| BBP | 1 | 4,5 |
| MHP | 1 | 4,5 |