Karacasu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Karacasu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 95 kişi (TÜİK).
Karacasu Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karacasu Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karacasu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 95 kişidir. 2013 yılında 130 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,4 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Karacasu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karacasu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 95 kişidir. 2013 yılında 130 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,9 azaldı.
Karacasu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karacasu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 95 | -10,4 |
| 2021 | 106 | -0,9 |
| 2020 | 107 | -0,9 |
| 2019 | 108 | -5,3 |
| 2018 | 114 | 2,7 |
| 2017 | 111 | 4,7 |
| 2016 | 106 | -7,0 |
| 2015 | 114 | -1,7 |
| 2014 | 116 | -10,8 |
| 2013 | 130 | - |
Karacasu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karacasu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karacasu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %60,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %31,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 54 | 60,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 28 | 31,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 8,9 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %99,0. En çok oyu %48,4 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %28,6 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 44 | 48,4 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 26 | 28,6 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 19 | 20,9 |
| Hilmi Aydoğdu | SAADET | 2 | 2,2 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %99,0. En çok oyu %51,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 47 | 51,1 |
| AK PARTİ | 31 | 33,7 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 14,1 |
| SAADET | 1 | 1,1 |
Karacasu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karacasu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 91, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %59,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 50 | 59,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 39,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 91, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %62,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 56 | 62,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 37,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 91, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %44,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 37 | 44,0 |
| İYİ PARTİ | 17 | 20,2 |
| CHP | 12 | 14,3 |
| MHP | 8 | 9,5 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 4,8 |
| MİLLET | 1 | 1,2 |
| HAK-PAR | 1 | 1,2 |
| ANAP | 1 | 1,2 |
| AP | 1 | 1,2 |