Çalıcaalan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Çalıcaalan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 98 kişi (TÜİK).
Çalıcaalan Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çalıcaalan Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çalıcaalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 98 kişidir. 2013 yılında 108 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,0 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çalıcaalan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çalıcaalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 98 kişidir. 2013 yılında 108 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,3 azaldı.
Çalıcaalan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çalıcaalan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 98 | -6,7 |
| 2021 | 105 | -7,9 |
| 2020 | 114 | 0,0 |
| 2019 | 114 | -0,9 |
| 2018 | 115 | 22,3 |
| 2017 | 94 | -2,1 |
| 2016 | 96 | 2,1 |
| 2015 | 94 | -7,8 |
| 2014 | 102 | -5,6 |
| 2013 | 108 | - |
Çalıcaalan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çalıcaalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çalıcaalan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 113, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %54,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 58 | 54,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 41 | 38,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 3,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,9 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,9 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,9 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 113, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %54,0 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %38,7 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 60 | 54,0 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 43 | 38,7 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 6 | 5,4 |
| Mustafa İpek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| Abdulkadir Öcüt | HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 113, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %50,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %43,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 55 | 50,0 |
| AK PARTİ | 48 | 43,6 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 5,5 |
| SAADET | 1 | 0,9 |
Çalıcaalan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çalıcaalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %58,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 49 | 58,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 35,7 |
| Sinan Oğan | 5 | 6,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %61,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 54 | 61,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 38,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %39,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 33 | 39,3 |
| İYİ PARTİ | 20 | 23,8 |
| CHP | 16 | 19,1 |
| MHP | 11 | 13,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 1,2 |
| ANAP | 1 | 1,2 |