Karaahmet Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Karaahmet Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 258 kişi (TÜİK).
Karaahmet Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karaahmet Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karaahmet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 258 kişidir. 2013 yılında 268 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,9 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Karaahmet Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karaahmet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 258 kişidir. 2013 yılında 268 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,7 azaldı.
Karaahmet Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karaahmet Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 258 | 2,4 |
| 2021 | 252 | 24,8 |
| 2020 | 202 | -1,5 |
| 2019 | 205 | -13,9 |
| 2018 | 238 | -2,9 |
| 2017 | 245 | -0,8 |
| 2016 | 247 | -1,2 |
| 2015 | 250 | -6,7 |
| 2014 | 268 | 0,0 |
| 2013 | 268 | - |
Karaahmet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karaahmet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karaahmet Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 301, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %48,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %44,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 134 | 48,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 122 | 44,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 7 | 2,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 1,1 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 1,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,7 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,7 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 0,4 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 301, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %51,9 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %38,8 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 139 | 51,9 |
| Levent Çağlancı | MHP | 104 | 38,8 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 9 | 3,4 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 6 | 2,2 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 5 | 1,9 |
| Ogün Eratalay | TKP | 1 | 0,4 |
| İhsan Bozgun | HKP | 1 | 0,4 |
| Ali Rıza Kızıltepe | MİLLET | 1 | 0,4 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Ali Gülsoy | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 301, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %45,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %43,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 122 | 45,5 |
| MHP | 116 | 43,3 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 5,2 |
| İYİ PARTİ | 6 | 2,2 |
| SAADET | 6 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| TKH | 1 | 0,4 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| Bağımsız | 1 | 0,4 |
Karaahmet Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karaahmet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 222, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %77,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 146 | 77,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 15,3 |
| Sinan Oğan | 14 | 7,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 222, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %82,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 160 | 82,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 35 | 17,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 222, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %46,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 90 | 46,1 |
| MHP | 54 | 27,7 |
| İYİ PARTİ | 21 | 10,8 |
| CHP | 9 | 4,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 4,6 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 3,6 |
| BBP | 2 | 1,0 |
| ANAP | 1 | 0,5 |