Macun Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)

Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Macun Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 229 kişi (TÜİK).

Macun Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Macun Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Macun Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 229 kişidir. 2013 yılında 204 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,7 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 25,082 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Polatlı

Nüfus (2022)

229

Macun Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Macun Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 229 kişidir. 2013 yılında 204 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,3 arttı.

Macun Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Macun Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 229 -11,2
2021 258 -2,3
2020 264 -8,0
2019 287 4,4
2018 275 25,0
2017 220 -6,8
2016 236 -2,9
2015 243 0,4
2014 242 18,6
2013 204 -

Macun Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Macun Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Macun Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %53,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Turgut Altınok AK PARTİ 96 53,3
Mansur Yavaş CHP 66 36,7
Mehmet Selim Çetin DSP 14 7,8
Cafer Güneş SAADET 3 1,7
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 1 0,6

Polatlı Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %61,7 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %27,2 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Levent Çağlancı MHP 111 61,7
Mürsel Yıldızkaya CHP 49 27,2
Yusuf Hamdemir YENİDEN REFAH 9 5,0
Hüseyin Özlük İYİ PARTİ 7 3,9
Nasuh Reşat Ayar SAADET 3 1,7
Ali Rıza Kızıltepe MİLLET 1 0,6

Polatlı Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %56,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %30,6 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
MHP 101 56,1
CHP 55 30,6
YENİDEN REFAH 12 6,7
İYİ PARTİ 7 3,9
SAADET 3 1,7
BTP 1 0,6
DEVA PARTİSİ 1 0,6

Macun Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Macun Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %78,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 146 78,1
Kemal Kılıçdaroğlu 32 17,1
Sinan Oğan 9 4,8

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %86,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 161 86,6
Kemal Kılıçdaroğlu 25 13,4

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %60,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,0 ile YENİDEN REFAH yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 112 60,9
YENİDEN REFAH 22 12,0
CHP 20 10,9
MHP 14 7,6
İYİ PARTİ 6 3,3
AB 3 1,6
ZAFER PARTİSİ 3 1,6
TKP 1 0,5
MEMLEKET 1 0,5
BBP 1 0,5
Diğer (1) 1 0,5

Haritalar

Macun Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Polatlı ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik