Kargalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Kargalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 363 kişi (TÜİK).
Kargalı Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kargalı Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kargalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 363 kişidir. 2013 yılında 371 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kargalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kargalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 363 kişidir. 2013 yılında 371 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,2 azaldı.
Kargalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kargalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 363 | -9,7 |
| 2021 | 402 | -5,4 |
| 2020 | 425 | -4,5 |
| 2019 | 445 | -8,2 |
| 2018 | 485 | 53,0 |
| 2017 | 317 | -3,9 |
| 2016 | 330 | -8,1 |
| 2015 | 359 | -0,3 |
| 2014 | 360 | -3,0 |
| 2013 | 371 | - |
Kargalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kargalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kargalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 362, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %71,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %22,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 234 | 71,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 75 | 22,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 1,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,9 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,3 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,3 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 362, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %57,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %36,9 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 182 | 57,4 |
| Levent Çağlancı | MHP | 117 | 36,9 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 5 | 1,6 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 4 | 1,3 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 3 | 0,9 |
| Tolunay Tezcan | YTP | 2 | 0,6 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 2 | 0,6 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 1 | 0,3 |
| Uğur Can Düzgün | EMEP | 1 | 0,3 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 362, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %58,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 185 | 58,2 |
| MHP | 108 | 34,0 |
| İYİ PARTİ | 7 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,6 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| EMEP | 1 | 0,3 |
| TİP | 1 | 0,3 |
| SAADET | 1 | 0,3 |
Kargalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kargalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 342, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %57,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %34,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 184 | 57,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 110 | 34,4 |
| Sinan Oğan | 23 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 342, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %64,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %35,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 198 | 64,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 111 | 35,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 342, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %34,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 110 | 34,4 |
| AK PARTİ | 69 | 21,6 |
| İYİ PARTİ | 69 | 21,6 |
| MHP | 44 | 13,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 4,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,2 |
| BBP | 3 | 0,9 |
| HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |