Ördekgölü Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Ördekgölü Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 94 kişi (TÜİK).
Ördekgölü Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ördekgölü Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ördekgölü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 94 kişidir. 2013 yılında 104 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,5 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ördekgölü Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ördekgölü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 94 kişidir. 2013 yılında 104 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,6 azaldı.
Ördekgölü Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ördekgölü Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 94 | -13,8 |
| 2021 | 109 | -13,5 |
| 2020 | 126 | 1,6 |
| 2019 | 124 | -5,3 |
| 2018 | 131 | 7,4 |
| 2017 | 122 | -9,0 |
| 2016 | 134 | 13,6 |
| 2015 | 118 | 11,3 |
| 2014 | 106 | 1,9 |
| 2013 | 104 | - |
Ördekgölü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ördekgölü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ördekgölü Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 108, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %47,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %47,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 44 | 47,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 44 | 47,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 3,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,1 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 108, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %50,5 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %38,7 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Çağlancı | MHP | 47 | 50,5 |
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 36 | 38,7 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 4 | 4,3 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 4 | 4,3 |
| Abdulvahap Koyuncu | HÜDA PAR | 1 | 1,1 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,1 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 108, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %45,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %40,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 41 | 45,6 |
| CHP | 36 | 40,0 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 10,0 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 2,2 |
| MEMLEKET | 1 | 1,1 |
| HÜDA PAR | 1 | 1,1 |
Ördekgölü Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ördekgölü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %70,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 61 | 70,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 23 | 26,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,2 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %73,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 63 | 73,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 23 | 26,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 42 | 50,0 |
| CHP | 15 | 17,9 |
| MHP | 12 | 14,3 |
| İYİ PARTİ | 7 | 8,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 3,6 |
| AP | 2 | 2,4 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,2 |