Sarıhalil Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Sarıhalil Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 169 kişi (TÜİK).
Sarıhalil Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sarıhalil Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sarıhalil Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 169 kişidir. 2013 yılında 154 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %76,1 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Sarıhalil Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sarıhalil Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 169 kişidir. 2013 yılında 154 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,7 arttı.
Sarıhalil Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sarıhalil Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 169 | -5,6 |
| 2021 | 179 | -6,8 |
| 2020 | 192 | -14,3 |
| 2019 | 224 | -12,5 |
| 2018 | 256 | 38,4 |
| 2017 | 185 | 19,4 |
| 2016 | 155 | 5,4 |
| 2015 | 147 | 0,7 |
| 2014 | 146 | -5,2 |
| 2013 | 154 | - |
Sarıhalil Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sarıhalil Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sarıhalil Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 142, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %58,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 80 | 58,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 48 | 34,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 2,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,7 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 142, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %76,1 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %15,2 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Çağlancı | MHP | 105 | 76,1 |
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 21 | 15,2 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 5 | 3,6 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 2 | 1,4 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| Abdulvahap Koyuncu | HÜDA PAR | 1 | 0,7 |
| Şaban Tekin | MİLLİ YOL | 1 | 0,7 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 1 | 0,7 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 142, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %69,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %15,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 97 | 69,3 |
| CHP | 21 | 15,0 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 4,3 |
| İYİ PARTİ | 3 | 2,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,1 |
| BTP | 2 | 1,4 |
| TİP | 2 | 1,4 |
| SAADET | 2 | 1,4 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,7 |
| Diğer (2) | 2 | 1,4 |
Sarıhalil Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sarıhalil Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 147, sandığa gidenlerin oranı %87,1. En çok oyu %76,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 97 | 76,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 13,4 |
| Sinan Oğan | 13 | 10,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 147, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %83,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 104 | 83,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 16,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 147, sandığa gidenlerin oranı %87,1. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 63 | 50,0 |
| MHP | 33 | 26,2 |
| CHP | 7 | 5,6 |
| İYİ PARTİ | 7 | 5,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 3,2 |
| BBP | 3 | 2,4 |
| TKH | 1 | 0,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| ANAP | 1 | 0,8 |