Şıhahmetli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Şıhahmetli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 323 kişi (TÜİK).
Şıhahmetli Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şıhahmetli Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şıhahmetli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 323 kişidir. 2013 yılında 373 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,3 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Şıhahmetli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şıhahmetli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 323 kişidir. 2013 yılında 373 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,4 azaldı.
Şıhahmetli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Şıhahmetli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 323 | -7,2 |
| 2021 | 348 | -1,4 |
| 2020 | 353 | -2,5 |
| 2019 | 362 | -7,7 |
| 2018 | 392 | 4,0 |
| 2017 | 377 | 2,2 |
| 2016 | 369 | -4,2 |
| 2015 | 385 | 4,3 |
| 2014 | 369 | -1,1 |
| 2013 | 373 | - |
Şıhahmetli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şıhahmetli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şıhahmetli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %54,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %29,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 99 | 54,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 53 | 29,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 16 | 8,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 5 | 2,8 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 5 | 2,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,1 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,6 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %41,3 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %31,8 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 74 | 41,3 |
| Levent Çağlancı | MHP | 57 | 31,8 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 25 | 14,0 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 11 | 6,2 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 7 | 3,9 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 3 | 1,7 |
| Şaban Tekin | MİLLİ YOL | 2 | 1,1 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %41,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 74 | 41,3 |
| MHP | 57 | 31,8 |
| YENİDEN REFAH | 22 | 12,3 |
| DEVA PARTİSİ | 11 | 6,2 |
| İYİ PARTİ | 8 | 4,5 |
| SAADET | 2 | 1,1 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| EMEP | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Şıhahmetli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şıhahmetli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %56,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 110 | 56,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 77 | 39,7 |
| Sinan Oğan | 7 | 3,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 234, sandığa gidenlerin oranı %80,8. En çok oyu %61,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 115 | 61,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 73 | 38,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %40,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 78 | 40,8 |
| CHP | 39 | 20,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 25 | 13,1 |
| İYİ PARTİ | 16 | 8,4 |
| MHP | 13 | 6,8 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 5,8 |
| BBP | 4 | 2,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |