Tüfekçioğlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Tüfekçioğlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 119 kişi (TÜİK).
Tüfekçioğlu Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tüfekçioğlu Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tüfekçioğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 119 kişidir. 2013 yılında 138 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tüfekçioğlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tüfekçioğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 119 kişidir. 2013 yılında 138 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,8 azaldı.
Tüfekçioğlu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tüfekçioğlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 119 | -11,9 |
| 2021 | 135 | -7,5 |
| 2020 | 146 | -5,8 |
| 2019 | 155 | 0,0 |
| 2018 | 155 | 20,2 |
| 2017 | 129 | 0,8 |
| 2016 | 128 | -6,6 |
| 2015 | 137 | 7,9 |
| 2014 | 127 | -8,0 |
| 2013 | 138 | - |
Tüfekçioğlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tüfekçioğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tüfekçioğlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 123, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %62,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %18,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 59 | 62,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 17 | 18,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 13 | 13,8 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 1,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 1,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 1,1 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 1,1 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,1 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 123, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %45,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %36,1 ile Yusuf Hamdemir (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 44 | 45,4 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 35 | 36,1 |
| Levent Çağlancı | MHP | 8 | 8,2 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 3 | 3,1 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 3 | 3,1 |
| Özkan Çelik | MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| Ogün Eratalay | TKP | 1 | 1,0 |
| Tolunay Tezcan | YTP | 1 | 1,0 |
| Şaban Tekin | MİLLİ YOL | 1 | 1,0 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 123, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %47,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,9 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 46 | 47,9 |
| YENİDEN REFAH | 22 | 22,9 |
| MHP | 13 | 13,5 |
| SAADET | 4 | 4,2 |
| İYİ PARTİ | 3 | 3,1 |
| MEMLEKET | 2 | 2,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,1 |
| TKH | 1 | 1,0 |
| BTP | 1 | 1,0 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| Diğer (1) | 1 | 1,0 |
Tüfekçioğlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tüfekçioğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %60,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 53 | 60,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 35,2 |
| Sinan Oğan | 3 | 3,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %77,1. En çok oyu %58,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 46 | 58,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 41,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %43,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 37 | 43,5 |
| CHP | 16 | 18,8 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 10,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 8 | 9,4 |
| MHP | 4 | 4,7 |
| İYİ PARTİ | 4 | 4,7 |
| MEMLEKET | 3 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,4 |
| BBP | 1 | 1,2 |