Yuva Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Pursaklar, Ankara)
Ankara ili Pursaklar ilçesine bağlı Yuva Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 103 kişi (TÜİK).
Yuva Mahallesi, Ankara ilinin Pursaklar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yuva Mahallesi'nin haritası, Pursaklar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yuva Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 103 kişidir. 2007 yılında 149 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %30,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %71,8 ile Ertuğrul Çetin (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yuva Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yuva Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 103 kişidir. 2007 yılında 149 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %30,9 azaldı.
Yuva Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yuva Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 103 | 3,0 |
| 2021 | 100 | 0,0 |
| 2020 | 100 | 11,1 |
| 2019 | 90 | 4,7 |
| 2018 | 86 | 8,9 |
| 2017 | 79 | 3,9 |
| 2016 | 76 | -7,3 |
| 2015 | 82 | 6,5 |
| 2014 | 77 | -9,4 |
| 2013 | 85 | -13,3 |
| 2012 | 98 | -3,0 |
| 2011 | 101 | -11,4 |
| 2010 | 114 | -6,6 |
| 2009 | 122 | -9,0 |
| 2008 | 134 | -10,1 |
| 2007 | 149 | - |
Yuva Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yuva Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yuva Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 87, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %67,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %20,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 59 | 67,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 18 | 20,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 5 | 5,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 3,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,1 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 1,1 |
Pursaklar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 87, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %71,8 ile Ertuğrul Çetin (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %10,6 ile Seyitmehmet Karagülle (SAADET) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertuğrul Çetin | AK PARTİ | 61 | 71,8 |
| Seyitmehmet Karagülle | SAADET | 9 | 10,6 |
| Bayram Baş | YENİDEN REFAH | 6 | 7,1 |
| Halil Tunçay | CHP | 6 | 7,1 |
| Zekeriya Ersarı | İYİ PARTİ | 2 | 2,4 |
| Şerafettin Coşar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
Pursaklar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 87, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %68,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,8 ile SAADET yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 58 | 68,2 |
| SAADET | 10 | 11,8 |
| CHP | 8 | 9,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 4,7 |
| İYİ PARTİ | 2 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
| BTP | 1 | 1,2 |
| HÜDA PAR | 1 | 1,2 |
Yuva Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yuva Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %98,8. En çok oyu %85,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 71 | 85,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 12,1 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %84,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 64 | 84,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12 | 15,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %98,8. En çok oyu %61,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 51 | 61,5 |
| MHP | 19 | 22,9 |
| İYİ PARTİ | 6 | 7,2 |
| CHP | 5 | 6,0 |
| BBP | 1 | 1,2 |