Mülk Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Mülk Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 351 kişi (TÜİK).
Mülk Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mülk Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mülk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 351 kişidir. 2007 yılında 164 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %114,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,3 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Mülk Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mülk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 351 kişidir. 2007 yılında 164 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %114,0 arttı.
Mülk Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mülk Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 351 | 26,7 |
| 2021 | 277 | -2,8 |
| 2020 | 285 | -8,1 |
| 2019 | 310 | -4,0 |
| 2018 | 323 | -31,6 |
| 2017 | 472 | -35,3 |
| 2016 | 729 | 294,1 |
| 2015 | 185 | -8,0 |
| 2014 | 201 | 10,4 |
| 2013 | 182 | 6,4 |
| 2012 | 171 | -17,4 |
| 2011 | 207 | -1,9 |
| 2010 | 211 | -12,4 |
| 2009 | 241 | -6,2 |
| 2008 | 257 | 56,7 |
| 2007 | 164 | - |
Mülk Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mülk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mülk Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 342, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %55,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 180 | 55,6 |
| Mansur Yavaş | CHP | 101 | 31,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 26 | 8,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 9 | 2,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,6 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Suat Karaman | Bağımsız | 1 | 0,3 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 342, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %56,3 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %16,7 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 179 | 56,3 |
| Veysel Alkan | CHP | 53 | 16,7 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 44 | 13,8 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 24 | 7,5 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,9 |
| Ali Osman Gürkan | BÜYÜK BİRLİK | 4 | 1,3 |
| Ziya Kirzuk | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| İsmail Dayı | DSP | 1 | 0,3 |
| Hüseyin Öztürk | TKP | 1 | 0,3 |
| Durak Yıldırım | YTP | 1 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 1,2 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 342, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %57,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 183 | 57,7 |
| CHP | 50 | 15,8 |
| YENİDEN REFAH | 42 | 13,2 |
| İYİ PARTİ | 26 | 8,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 1,3 |
| ANAP | 1 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| BTP | 1 | 0,3 |
| MİLLET | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Mülk Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mülk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %101,2. En çok oyu %78,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 132 | 78,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 27 | 16,0 |
| Sinan Oğan | 10 | 5,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 171, sandığa gidenlerin oranı %101,8. En çok oyu %82,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 142 | 82,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 17,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %101,2. En çok oyu %54,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 92 | 54,4 |
| MHP | 29 | 17,2 |
| CHP | 16 | 9,5 |
| İYİ PARTİ | 9 | 5,3 |
| BBP | 5 | 3,0 |
| ANAP | 5 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,8 |
| AP | 3 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,8 |
| HAK-PAR | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |