Osmanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Osmanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 21.112 kişi (TÜİK).
Osmanlı Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Osmanlı Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Osmanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 21.112 kişidir. 2007 yılında 25.580 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,8 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Osmanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Osmanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 21.112 kişidir. 2007 yılında 25.580 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,5 azaldı.
Osmanlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Osmanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 21.112 | -0,1 |
| 2021 | 21.138 | -1,5 |
| 2020 | 21.459 | -0,2 |
| 2019 | 21.502 | 1,0 |
| 2018 | 21.297 | -3,3 |
| 2017 | 22.033 | -1,0 |
| 2016 | 22.257 | -1,1 |
| 2015 | 22.505 | -1,6 |
| 2014 | 22.881 | 0,3 |
| 2013 | 22.817 | -2,7 |
| 2012 | 23.462 | -0,8 |
| 2011 | 23.661 | -0,3 |
| 2010 | 23.739 | -2,3 |
| 2009 | 24.293 | -2,8 |
| 2008 | 24.993 | -2,3 |
| 2007 | 25.580 | - |
Osmanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Osmanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Osmanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 15.481, sandığa gidenlerin oranı %79,6. En çok oyu %51,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 6.134 | 51,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 4.532 | 38,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 556 | 4,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 238 | 2,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 175 | 1,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 90 | 0,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 40 | 0,3 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 20 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 15 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 15 | 0,1 |
| Diğer (11) | 52 | 0,4 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 15.481, sandığa gidenlerin oranı %79,6. En çok oyu %40,8 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,3 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 4.842 | 40,8 |
| Veysel Alkan | CHP | 3.838 | 32,3 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 1.692 | 14,3 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 729 | 6,1 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 345 | 2,9 |
| Ali Osman Gürkan | BÜYÜK BİRLİK | 108 | 0,9 |
| Öztürk Korkmaz | SAADET | 103 | 0,9 |
| Nevroz Bulak | DEM Parti | 50 | 0,4 |
| Ziya Kirzuk | MEMLEKET | 25 | 0,2 |
| Yakup Engin | DEVA PARTİSİ | 24 | 0,2 |
| Diğer (13) | 111 | 0,9 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 15.481, sandığa gidenlerin oranı %79,5. En çok oyu %40,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.749 | 40,4 |
| CHP | 4.124 | 35,1 |
| İYİ PARTİ | 1.119 | 9,5 |
| YENİDEN REFAH | 753 | 6,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 455 | 3,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 152 | 1,3 |
| SAADET | 121 | 1,0 |
| DEM Parti | 61 | 0,5 |
| MEMLEKET | 46 | 0,4 |
| BTP | 43 | 0,4 |
| Diğer (12) | 132 | 1,1 |
Osmanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Osmanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 15.785, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %58,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.377 | 58,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.731 | 32,8 |
| Sinan Oğan | 1.294 | 9,0 |
| Muharrem İnce | 43 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 15.798, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %62,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.635 | 62,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.245 | 37,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 15.785, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %39,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 5.667 | 39,4 |
| CHP | 2.629 | 18,2 |
| MHP | 1.906 | 13,2 |
| İYİ PARTİ | 1.864 | 12,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 620 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 433 | 3,0 |
| BBP | 404 | 2,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 215 | 1,5 |
| MEMLEKET | 158 | 1,1 |
| TİP | 154 | 1,1 |
| Diğer (14) | 173 | 1,2 |