Işınlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenimahalle, Ankara)

Ankara ili Yenimahalle ilçesine bağlı Işınlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 8.812 kişi (TÜİK).

Işınlar Mahallesi, Ankara ilinin Yenimahalle ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Işınlar Mahallesi'nin haritası, Yenimahalle ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Işınlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.812 kişidir. 2007 yılında 10.129 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,6 ile Fethi Yaşar (CHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 0,751 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Yenimahalle

Nüfus (2022)

8.812

Işınlar Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Işınlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.812 kişidir. 2007 yılında 10.129 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,0 azaldı.

Işınlar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)

Yıllara göre Işınlar Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 8.812 0,2
2021 8.791 1,0
2020 8.705 -1,6
2019 8.848 0,2
2018 8.832 -2,9
2017 9.095 -2,4
2016 9.316 -1,0
2015 9.411 -0,5
2014 9.457 -2,0
2013 9.648 -0,7
2012 9.714 -1,3
2011 9.843 -1,6
2010 10.006 -3,1
2009 10.331 0,6
2008 10.274 1,4
2007 10.129 -

Işınlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Işınlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Işınlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 7.077, sandığa gidenlerin oranı %81,1. En çok oyu %73,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %21,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 4.110 73,1
Turgut Altınok AK PARTİ 1.199 21,3
Hüseyin Bartu Soral ZAFER PARTİSİ 124 2,2
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 67 1,2
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 52 0,9
Gültan Kışanak DEM Parti 16 0,3
Celal Mümtaz Akıncı DEVA PARTİSİ 13 0,2
Zafer Burak Hasar MEMLEKET 10 0,2
Ali Ufuk Arikan TKP 8 0,1
Utku Reyhan VATAN PARTİSİ 6 0,1
Diğer (8) 20 0,4

Yenimahalle Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 7.077, sandığa gidenlerin oranı %81,1. En çok oyu %66,6 ile Fethi Yaşar (CHP) aldı, ikinci sırada %22,8 ile Abdulkadir Aydoğan (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Fethi Yaşar CHP 3.722 66,6
Abdulkadir Aydoğan AK PARTİ 1.275 22,8
Serhad Özdamar ZAFER PARTİSİ 233 4,2
Sevin Çağlayan İYİ PARTİ 148 2,6
Gamze Kılınç YENİDEN REFAH 96 1,7
Hakan Bulut TKP 24 0,4
Yusuf Yıldız DEVA PARTİSİ 23 0,4
Ahmet Haydar İlik BTP 15 0,3
Mustafa Aydın SAADET 14 0,2
Yasemin Köktaş EMEP 10 0,2
Diğer (7) 26 0,5

Yenimahalle Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 7.077, sandığa gidenlerin oranı %81,1. En çok oyu %62,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,0 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 3.489 62,5
AK PARTİ 1.225 22,0
ZAFER PARTİSİ 331 5,9
İYİ PARTİ 186 3,3
YENİDEN REFAH 120 2,1
TİP 43 0,8
DEM Parti 27 0,5
HKP 26 0,5
DEVA PARTİSİ 21 0,4
TKP 20 0,4
Diğer (12) 91 1,6

Işınlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Işınlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 7.180, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %65,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %27,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Kemal Kılıçdaroğlu 4.286 65,1
Recep Tayyip Erdoğan 1.829 27,8
Sinan Oğan 456 6,9
Muharrem İnce 15 0,2

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 7.187, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %69,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %30,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Kemal Kılıçdaroğlu 4.444 69,8
Recep Tayyip Erdoğan 1.919 30,2

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 7.180, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %42,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %17,7 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 2.817 42,9
AK PARTİ 1.164 17,7
İYİ PARTİ 1.124 17,1
MHP 436 6,6
ZAFER PARTİSİ 252 3,8
TİP 243 3,7
YENİDEN REFAH 155 2,4
YEŞİL SOL PARTİ 111 1,7
BBP 100 1,5
MEMLEKET 51 0,8
Diğer (12) 61 1,0

Haritalar

Işınlar Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Yenimahalle ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik