Memlik Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenimahalle, Ankara)
Ankara ili Yenimahalle ilçesine bağlı Memlik Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 980 kişi (TÜİK).
Memlik Mahallesi, Ankara ilinin Yenimahalle ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Memlik Mahallesi'nin haritası, Yenimahalle ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Memlik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 980 kişidir. 2007 yılında 812 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,2 ile Abdulkadir Aydoğan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 17,393 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 980 |
Memlik Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Memlik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 980 kişidir. 2007 yılında 812 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,7 arttı.
Memlik Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Memlik Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 980 | 2,7 |
| 2021 | 954 | -1,1 |
| 2020 | 965 | 0,4 |
| 2019 | 961 | -3,6 |
| 2018 | 997 | 12,3 |
| 2017 | 888 | 4,3 |
| 2016 | 851 | 2,0 |
| 2015 | 834 | 2,0 |
| 2014 | 818 | -1,8 |
| 2013 | 833 | 0,6 |
| 2012 | 828 | -1,1 |
| 2011 | 837 | -1,3 |
| 2010 | 848 | -4,7 |
| 2009 | 890 | 2,9 |
| 2008 | 865 | 6,5 |
| 2007 | 812 | - |
Memlik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Memlik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Memlik Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 783, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %58,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 384 | 58,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 209 | 31,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 36 | 5,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 10 | 1,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 8 | 1,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,8 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Yenimahalle Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 783, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %59,2 ile Abdulkadir Aydoğan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,7 ile Fethi Yaşar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Abdulkadir Aydoğan | AK PARTİ | 381 | 59,2 |
| Fethi Yaşar | CHP | 210 | 32,7 |
| Gamze Kılınç | YENİDEN REFAH | 22 | 3,4 |
| Sevin Çağlayan | İYİ PARTİ | 10 | 1,6 |
| Mustafa Aydın | SAADET | 10 | 1,6 |
| Serhad Özdamar | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,8 |
| Ahmet Haydar İlik | BTP | 2 | 0,3 |
| Ziya Yiğit Tunçer | ANAP | 1 | 0,2 |
| Hakan Bulut | TKP | 1 | 0,2 |
| Hadiye Kemeç | YTP | 1 | 0,2 |
Yenimahalle Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 783, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %60,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 393 | 60,5 |
| CHP | 181 | 27,9 |
| YENİDEN REFAH | 31 | 4,8 |
| İYİ PARTİ | 12 | 1,9 |
| SAADET | 11 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,2 |
| DEM Parti | 5 | 0,8 |
| BTP | 3 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,1 |
| ANAP | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Memlik Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Memlik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 772, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %72,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 494 | 72,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 154 | 22,6 |
| Sinan Oğan | 28 | 4,1 |
| Muharrem İnce | 7 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 772, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %75,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 509 | 75,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 162 | 24,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 772, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %53,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 364 | 53,0 |
| CHP | 78 | 11,3 |
| MHP | 68 | 9,9 |
| İYİ PARTİ | 52 | 7,6 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 5,2 |
| BBP | 26 | 3,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 18 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 2,6 |
| TİP | 8 | 1,2 |
| MEMLEKET | 4 | 0,6 |
| Diğer (7) | 10 | 1,5 |