Beyler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İznik, Bursa)
Bursa ili İznik ilçesine bağlı Beyler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.379 kişi (TÜİK).
Beyler Mahallesi, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Beyler Mahallesi'nin haritası, İznik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Beyler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.379 kişidir. 2007 yılında 1.986 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %30,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %28,1 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Beyler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Beyler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.379 kişidir. 2007 yılında 1.986 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %30,6 azaldı.
Beyler Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Beyler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.379 | -3,6 |
| 2021 | 1.431 | -2,5 |
| 2020 | 1.467 | 6,2 |
| 2019 | 1.382 | -2,9 |
| 2018 | 1.424 | 3,1 |
| 2017 | 1.381 | -13,3 |
| 2016 | 1.593 | -1,1 |
| 2015 | 1.610 | 1,5 |
| 2014 | 1.586 | -3,5 |
| 2013 | 1.643 | -3,3 |
| 2012 | 1.699 | -3,0 |
| 2011 | 1.752 | -3,9 |
| 2010 | 1.823 | 0,5 |
| 2009 | 1.814 | -3,9 |
| 2008 | 1.888 | -4,9 |
| 2007 | 1.986 | - |
Beyler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Beyler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Beyler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.103, sandığa gidenlerin oranı %82,2. En çok oyu %50,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %30,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 442 | 50,4 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 267 | 30,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 65 | 7,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 64 | 7,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 13 | 1,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 7 | 0,8 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 5 | 0,6 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 3 | 0,3 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 0,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 2 | 0,2 |
| Diğer (7) | 7 | 0,8 |
İznik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.103, sandığa gidenlerin oranı %82,0. En çok oyu %28,1 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,5 ile Ayan Özer (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kağan Mehmet Usta | AK PARTİ | 244 | 28,1 |
| Ayan Özer | CHP | 239 | 27,5 |
| Zeynel Abidin Turan | YENİDEN REFAH | 180 | 20,7 |
| Mustafa Küçük | İYİ PARTİ | 175 | 20,2 |
| Fatma Genç | ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,8 |
| - | Bağımsız | 6 | 0,7 |
| Saadettin Arı | DSP | 4 | 0,5 |
| Murat Başaran | MEMLEKET | 3 | 0,3 |
| İsmet Ertürk | GELECEK PARTİSİ | 3 | 0,3 |
| Dinçer Erol | BTP | 2 | 0,2 |
| Diğer (4) | 5 | 0,6 |
İznik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.103, sandığa gidenlerin oranı %82,2. En çok oyu %32,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 279 | 32,0 |
| AK PARTİ | 224 | 25,7 |
| İYİ PARTİ | 176 | 20,2 |
| YENİDEN REFAH | 153 | 17,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 1,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 5 | 0,6 |
| MEMLEKET | 5 | 0,6 |
| GELECEK PARTİSİ | 5 | 0,6 |
| DSP | 4 | 0,5 |
| DEM Parti | 2 | 0,2 |
| Diğer (5) | 6 | 0,7 |
Beyler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Beyler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.099, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %51,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 493 | 51,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 394 | 40,9 |
| Sinan Oğan | 71 | 7,4 |
| Muharrem İnce | 6 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.099, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %57,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 541 | 57,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 400 | 42,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.099, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %31,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 301 | 31,1 |
| AK PARTİ | 279 | 28,8 |
| İYİ PARTİ | 208 | 21,5 |
| MHP | 71 | 7,3 |
| YENİDEN REFAH | 50 | 5,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 23 | 2,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 9 | 0,9 |
| MEMLEKET | 8 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 3 | 0,3 |
| BBP | 3 | 0,3 |
| Diğer (4) | 7 | 0,7 |