Mahmut Çelebi Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İznik, Bursa)
Bursa ili İznik ilçesine bağlı Mahmut Çelebi Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 942 kişi (TÜİK).
Mahmut Çelebi Mahallesi, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mahmut Çelebi Mahallesi'nin haritası, İznik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mahmut Çelebi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 942 kişidir. 2007 yılında 1.286 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,3 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Mahmut Çelebi Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mahmut Çelebi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 942 kişidir. 2007 yılında 1.286 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,7 azaldı.
Mahmut Çelebi Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mahmut Çelebi Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 942 | -1,6 |
| 2021 | 957 | -4,4 |
| 2020 | 1.001 | -1,0 |
| 2019 | 1.011 | -2,5 |
| 2018 | 1.037 | -3,0 |
| 2017 | 1.069 | -3,0 |
| 2016 | 1.102 | -4,9 |
| 2015 | 1.159 | -1,0 |
| 2014 | 1.171 | -2,9 |
| 2013 | 1.206 | 1,3 |
| 2012 | 1.191 | -1,7 |
| 2011 | 1.212 | -3,3 |
| 2010 | 1.254 | -1,1 |
| 2009 | 1.268 | -2,5 |
| 2008 | 1.301 | 1,2 |
| 2007 | 1.286 | - |
Mahmut Çelebi Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mahmut Çelebi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mahmut Çelebi Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 786, sandığa gidenlerin oranı %84,0. En çok oyu %45,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %34,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 281 | 45,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 217 | 34,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 49 | 7,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 46 | 7,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 11 | 1,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,1 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 4 | 0,6 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 3 | 0,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,6 |
İznik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 786, sandığa gidenlerin oranı %84,0. En çok oyu %36,3 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,2 ile Ayan Özer (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kağan Mehmet Usta | AK PARTİ | 226 | 36,3 |
| Ayan Özer | CHP | 151 | 24,2 |
| Mustafa Küçük | İYİ PARTİ | 119 | 19,1 |
| Zeynel Abidin Turan | YENİDEN REFAH | 111 | 17,8 |
| - | Bağımsız | 4 | 0,6 |
| Mehmet Baki Özmen | DEM Parti | 3 | 0,5 |
| Fatma Genç | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Özcan Ergül | HKP | 2 | 0,3 |
| İsmet Ertürk | GELECEK PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Dinçer Erol | BTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
İznik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 786, sandığa gidenlerin oranı %84,0. En çok oyu %34,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 214 | 34,7 |
| CHP | 176 | 28,6 |
| İYİ PARTİ | 127 | 20,6 |
| YENİDEN REFAH | 79 | 12,8 |
| DEM Parti | 5 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,7 |
| MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| TKP | 2 | 0,3 |
| DP | 2 | 0,3 |
| TİP | 2 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,5 |
Mahmut Çelebi Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mahmut Çelebi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 786, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %46,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 332 | 46,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 319 | 45,0 |
| Sinan Oğan | 47 | 6,6 |
| Muharrem İnce | 11 | 1,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 786, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %51,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %48,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 351 | 51,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 336 | 48,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 786, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %37,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 266 | 37,7 |
| CHP | 168 | 23,8 |
| İYİ PARTİ | 144 | 20,4 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 5,1 |
| MHP | 35 | 5,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 20 | 2,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 6 | 0,8 |
| MEMLEKET | 5 | 0,7 |
| BBP | 4 | 0,6 |
| AB | 3 | 0,4 |
| Diğer (5) | 6 | 0,8 |