Kurşunlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 281 kişi (TÜİK).
Kurşunlu Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kurşunlu Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kurşunlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 281 kişidir. 2013 yılında 366 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %82,6 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 16,037 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 281 |
Kurşunlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kurşunlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 281 kişidir. 2013 yılında 366 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,2 azaldı.
Kurşunlu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kurşunlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 281 | -4,1 |
| 2021 | 293 | -0,3 |
| 2020 | 294 | -1,0 |
| 2019 | 297 | -5,1 |
| 2018 | 313 | 1,6 |
| 2017 | 308 | -10,5 |
| 2016 | 344 | -3,6 |
| 2015 | 357 | -1,4 |
| 2014 | 362 | -1,1 |
| 2013 | 366 | - |
Kurşunlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kurşunlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kurşunlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %90,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %4,1 ile Sedat Yalçın (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 198 | 90,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 9 | 4,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 6 | 2,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,9 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,5 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,5 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,5 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %82,6 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %6,4 ile Sedat Sevim (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 180 | 82,6 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 14 | 6,4 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 8 | 3,7 |
| Şükrü Erdem | CHP | 6 | 2,8 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 3 | 1,4 |
| Hatice Güneri | HKP | 3 | 1,4 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 0,9 |
| Necip Albayrak | BTP | 1 | 0,5 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 1 | 0,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %81,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %8,4 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 173 | 81,2 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 8,4 |
| CHP | 8 | 3,8 |
| İYİ PARTİ | 7 | 3,3 |
| SAADET | 3 | 1,4 |
| TKP | 2 | 0,9 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
Kurşunlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kurşunlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %98,7. En çok oyu %94,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %2,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 215 | 94,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6 | 2,6 |
| Sinan Oğan | 5 | 2,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %96,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %3,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 223 | 96,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 3,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %98,7. En çok oyu %67,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 154 | 67,2 |
| MHP | 58 | 25,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,3 |
| CHP | 3 | 1,3 |
| İYİ PARTİ | 2 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| HAK-PAR | 1 | 0,4 |