Çardakbelen Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Çardakbelen Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 182 kişi (TÜİK).
Çardakbelen Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çardakbelen Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çardakbelen Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 182 kişidir. 2013 yılında 200 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,6 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,325 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 182 |
Çardakbelen Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çardakbelen Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 182 kişidir. 2013 yılında 200 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,0 azaldı.
Çardakbelen Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çardakbelen Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 182 | 0,0 |
| 2021 | 182 | 0,6 |
| 2020 | 181 | 1,7 |
| 2019 | 178 | -3,3 |
| 2018 | 184 | -4,2 |
| 2017 | 192 | -3,5 |
| 2016 | 199 | -1,0 |
| 2015 | 201 | -1,5 |
| 2014 | 204 | 2,0 |
| 2013 | 200 | - |
Çardakbelen Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çardakbelen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çardakbelen Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %42,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 63 | 42,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 62 | 41,9 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 4,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 3,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 2,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 2,7 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 2 | 1,4 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,7 |
| Metin Yıldırım | Bağımsız | 1 | 0,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %39,6 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %33,6 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 59 | 39,6 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 50 | 33,6 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 10 | 6,7 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 6 | 4,0 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 4 | 2,7 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,7 |
| Burak Çelik | SAADET | 4 | 2,7 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 3 | 2,0 |
| Hayati İbiş | DP | 3 | 2,0 |
| Salim Demiray | DSP | 2 | 1,3 |
| Diğer (3) | 4 | 2,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %37,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 57 | 37,5 |
| MHP | 53 | 34,9 |
| İYİ PARTİ | 10 | 6,6 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 6,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 4,0 |
| SAADET | 4 | 2,6 |
| MEMLEKET | 3 | 2,0 |
| DP | 2 | 1,3 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| DSP | 1 | 0,7 |
| Diğer (4) | 4 | 2,6 |
Çardakbelen Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çardakbelen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 165, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %63,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 97 | 63,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 25,5 |
| Sinan Oğan | 15 | 9,8 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 165, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %66,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 99 | 66,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 50 | 33,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 165, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %39,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 61 | 39,6 |
| MHP | 37 | 24,0 |
| CHP | 20 | 13,0 |
| İYİ PARTİ | 18 | 11,7 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,2 |
| YP | 2 | 1,3 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 1,3 |