Melik Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Melik Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 186 kişi (TÜİK).
Melik Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Melik Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Melik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 186 kişidir. 2013 yılında 266 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,1 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 7,715 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 186 |
Melik Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Melik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 186 kişidir. 2013 yılında 266 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,1 azaldı.
Melik Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Melik Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 186 | -3,1 |
| 2021 | 192 | -7,2 |
| 2020 | 207 | -6,3 |
| 2019 | 221 | -8,7 |
| 2018 | 242 | 4,3 |
| 2017 | 232 | -0,4 |
| 2016 | 233 | 0,9 |
| 2015 | 231 | -3,7 |
| 2014 | 240 | -9,8 |
| 2013 | 266 | - |
Melik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Melik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Melik Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 185, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %46,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 75 | 46,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 71 | 44,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 1,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 1,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 1,2 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 1,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,6 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,6 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 185, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %42,1 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %42,1 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 69 | 42,1 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 69 | 42,1 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 8 | 4,9 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 5 | 3,0 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 4 | 2,4 |
| Hayati İbiş | DP | 4 | 2,4 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 1,2 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 0,6 |
| Necip Albayrak | BTP | 1 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 185, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %44,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %38,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 70 | 44,3 |
| CHP | 61 | 38,6 |
| İYİ PARTİ | 12 | 7,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,3 |
| BTP | 2 | 1,3 |
| DP | 2 | 1,3 |
| SAADET | 2 | 1,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| MİLLET | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Melik Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Melik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 174, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %56,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 83 | 56,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 59 | 39,9 |
| Sinan Oğan | 6 | 4,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 174, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %58,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 87 | 58,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 61 | 41,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 174, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %35,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %19,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 52 | 35,4 |
| CHP | 28 | 19,1 |
| AK PARTİ | 26 | 17,7 |
| İYİ PARTİ | 25 | 17,0 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 4,8 |
| AP | 2 | 1,4 |
| HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| BBP | 1 | 0,7 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |