Hisaraltı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Hisaraltı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 132 kişi (TÜİK).
Hisaraltı Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hisaraltı Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hisaraltı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 132 kişidir. 2013 yılında 162 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,4 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 5,261 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 132 |
Hisaraltı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hisaraltı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 132 kişidir. 2013 yılında 162 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,5 azaldı.
Hisaraltı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Hisaraltı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 132 | -0,8 |
| 2021 | 133 | -5,0 |
| 2020 | 140 | 0,0 |
| 2019 | 140 | -1,4 |
| 2018 | 142 | 2,2 |
| 2017 | 139 | 7,8 |
| 2016 | 129 | -7,9 |
| 2015 | 140 | -3,4 |
| 2014 | 145 | -10,5 |
| 2013 | 162 | - |
Hisaraltı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hisaraltı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hisaraltı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %69,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 80 | 69,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 21 | 18,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 7 | 6,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 3,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| Zafer Sicimoğlu | ADP | 1 | 0,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %66,4 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %18,1 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 77 | 66,4 |
| Şükrü Erdem | CHP | 21 | 18,1 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 8 | 6,9 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 6 | 5,2 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 1,7 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 0,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %58,9 ile MHP aldı, ikinci sırada %20,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 66 | 58,9 |
| CHP | 23 | 20,5 |
| İYİ PARTİ | 13 | 11,6 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 5,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,9 |
| MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| MİLLET | 1 | 0,9 |
| SAADET | 1 | 0,9 |
Hisaraltı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hisaraltı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 119, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %72,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 83 | 72,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 21,1 |
| Sinan Oğan | 7 | 6,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 119, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %76,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 87 | 76,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 27 | 23,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 119, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %40,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 46 | 40,4 |
| MHP | 30 | 26,3 |
| İYİ PARTİ | 16 | 14,0 |
| CHP | 6 | 5,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 1,8 |
| ANAP | 2 | 1,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| BBP | 1 | 0,9 |
| Diğer (1) | 1 | 0,9 |