İlyasçılar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı İlyasçılar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 166 kişi (TÜİK).
İlyasçılar Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İlyasçılar Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İlyasçılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 166 kişidir. 2013 yılında 189 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,7 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 5,529 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 166 |
İlyasçılar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İlyasçılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 166 kişidir. 2013 yılında 189 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,2 azaldı.
İlyasçılar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İlyasçılar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 166 | 3,8 |
| 2021 | 160 | -3,6 |
| 2020 | 166 | -3,5 |
| 2019 | 172 | 0,0 |
| 2018 | 172 | 3,0 |
| 2017 | 167 | -0,6 |
| 2016 | 168 | -5,6 |
| 2015 | 178 | -5,3 |
| 2014 | 188 | -0,5 |
| 2013 | 189 | - |
İlyasçılar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İlyasçılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İlyasçılar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %46,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %41,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 51 | 46,8 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 45 | 41,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 4,6 |
| Nazif Kara | DP | 3 | 2,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,8 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,9 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %37,7 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %36,8 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 40 | 37,7 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 39 | 36,8 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 16 | 15,1 |
| Burak Çelik | SAADET | 3 | 2,8 |
| Salim Demiray | DSP | 2 | 1,9 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 2 | 1,9 |
| Hayati İbiş | DP | 2 | 1,9 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 1 | 0,9 |
| Rifat Narhın | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %32,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 34 | 32,1 |
| MHP | 28 | 26,4 |
| İYİ PARTİ | 18 | 17,0 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 15,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,9 |
| DP | 2 | 1,9 |
| SAADET | 2 | 1,9 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,9 |
İlyasçılar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İlyasçılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 140, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %64,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 85 | 64,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 40 | 30,3 |
| Sinan Oğan | 6 | 4,5 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 140, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %61,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 82 | 61,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 52 | 38,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 140, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %33,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %28,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 45 | 33,6 |
| AK PARTİ | 38 | 28,4 |
| İYİ PARTİ | 22 | 16,4 |
| CHP | 21 | 15,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,2 |
| ANAP | 2 | 1,5 |
| HAK-PAR | 1 | 0,8 |
| AP | 1 | 0,8 |